24 NİSAN | “Zafere kadar mücadele yeminimizi coşkuyla, inançla yineliyoruz”

Proletarya Partisi’nin 47. mücadele yılı nedeniyle TKP-ML tutsakları adına bir açıklama yapan Derya Ozanyan “Demokratik halk devrimi ve sosyalizm kavgamızda şehit düşen tüm yoldaşlarımızı mücadelemizde yaşatacağımızın sözünü veriyoruz. Ermeni Soykırımı’nı tekrar lanetliyor ve hayatını kaybedenleri anıyoruz!” dedi.

Ozanyan’ın açıklaması şu şekilde:

“Partimiz TKP-ML, Kaypakkaya’nın önderliğinde haksızlığa, zulme, baskıya ve hakim olan reformizme-revizyonizme karşı amansız mücadele azmi ve halkımıza önderlik iddiasıyla yola çıktı, bundan 47 yıl önce. Partimiz TKP-ML’nin kuruluşu kutlu olsun!

Ezilenlerin, sömürülenlerin, baskı altında olanların ümidi, devrimin savaşlarda bir avuç egemen adına ölmemenin, emeğinin karşılığını almamanın, ‘yarınım ne olur’ kaygısını taşımadan yaşamanın yani sosyalizmin bu topraklarda yeşermesinin adıdır, TKP-ML!

Bu bilinçle ve sorumlulukla partimiz TKP-ML, sınıf mücadelesine cevap olma kararlılığının bir ifadesi olarak ‘tarih kendini yenilemeyenleri affetmeyecektir’ demiş ve kendisini geri çeken yanlarla hesaplaşma kararlılığını ilan etmiştir. Şan olsun partimize ve cesaretine, kararlılığına!

Partimizin kuruluşunun 47. yılı, Çin Devrimi’nin zafere ulaşmasının da 70. Yılıdır. Başkan Mao önderliğinde karşı devrime vurulan darbe kadar, dogmatizme, reformizme verilen mücadele ile gerçekleşmiştir Çin Devrimi. Devrimden sonra SSCB’nin revizyonizmine karşı mücadele ve ‘devrimin devrimlerle sürdürülmesi’ olan Büyük Proleter Kültür Devrimi ile bütün yürüyüşümüze yol göstermeye devam ediyor.

Bizler TKP-ML tutsakları olarak partimizin 47. yılında ‘zafere kadar mücadele’ yeminimizi coşkuyla, inançla yineliyoruz.

Demokratik halk devrimi ve sosyalizm kavgamızda şehit düşen tüm yoldaşlarımızı mücadelemizde yaşatacağımızın sözünü veriyoruz. Ermeni Soykırımı’nı tekrar lanetliyor ve hayatını kaybedenleri anıyoruz!

Şan olsun partimiz TKP-ML, halk ordusu TİKKO ve gençlik örgütümüz TMLGB!

Şehîd namirin!”