Açlık grevindeki ESP, SKM ve SGDF’den Partizan’a ziyaret

İstanbul: “Tecride son ver Leyla’ya el ver” diyerek dönüşümlü açlık grevi gerçekleştiren Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin ikinci açlık grevi grubu, üç günlük açlık grevlerinin son gününde (24 Nisan) Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonları (DİSK), Partizan, İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Divriği Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

Açlık grevi gruplarının kurumları ziyaret ederek hareketli bir şekilde eylem gerçekleştirdiğini belirten ESP, SKM ve SGDF üyeleri; açlık grevi direnişlerine dair duyarlılığı artırma ve kurumlarla neler yapılabileceğine dair fikir alışverişinde bulunma adına neler yapılabileceğine ilişkin tartışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Yapılan konuşmalarda tecride karşı mücadelenin genişletilmesi, ortak ve birleşik eylemlerin artırılması, hapishane önünde gerçekleşen annelerin eylemlerine katılımların yoğunlaşması gerekliliği ve bu konuda devrimci kurumlara düşen sorumluluklar vurgulandı. Dönüşümlü açlık grevi eylemlerine katılımın açık olduğuna vurgu yapılırken açlık grevi direnişinin 1 Mayıs alanlarına taşınmasının önemine değinildi.