OCAK AYI |Ulm Partizan: “Parti ve Devrim Mücadelesinde Yitirdiklerimizi” Andık

Ulm Partizan: “Parti ve Devrim Mücadelesinde Yitirdiklerimizi” Andık

Ulm Partizan tarafından “Parti ve devrim mücadelesinde yitirdiklerimiz” şiarıyla bir anma ve belgesel gösterimi etkinliği düzenlendi. Anmada, ‘Rê û Rêç’ adlı Kaypakkaya belgeseli de gösterildi

27 Ocak 2024

“Ölümünün 100. Yıl dönümünde başta Vladimir İliç Lenin olmak üzere tüm Parti ve Devrim Şehitlerini anıyoruz!” şiarıyla gerçekleştirilen “Ocak Ayı Şehitlerini Anma” etkinliğinde, “Rê û Rêç” (Yol ve İz) adlı Kaypakkaya belgeseli de gösterildi.

“Parti ve devrim mücadelesinde yitirdiklerimiz” şiarıyla Ulm’da bir etkinlik gerçekleştirildi. Yapılan açılış konuşması ve saygı duruşunun ardından Ocak ayı Parti ve Devrim mücadelesinde yitirilenleri anlatan sinevizyon ilgi ile izlendi.

Ardından Parti Merkez Komitesinin bildirisi okundu. Bildiride “Ölümünün 100.Yıl dönümünde Lenin başta olmak üzere enternasyonal proleteryanın ölümsüz önderlerini bir kez daha anıyoruz” denilerek, mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı.

Bölgedeki devrimci, demokrat ve yurtsever kurumlardan da katılımın olduğu, anmanın ikinci bölümünde gösterilen “RÊ Û RÊÇ” (Yol ve İz) adlı belgesel ilgiyle izlendi. Belgesel gösteriminin ardından kapanış konuşması ile anma sona erdi.