PARTİZAN: Faşizmin Kayyumu Yenilecek Kürt Halkının İradesi Kazanacak!

 Faşizmin Kayyumu Yenilecek Kürt Halkının İradesi Kazanacak!

Adına “Demokrasi şöleni” denilen gerçekte ise türlü hile, entrika ve hırsızlıkla düzenlenen 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden henüz 24 saat geçmeden faşizm gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi.

Seçimlerde düzen partisi CHP karşısında aldığı ağır yenilginin faturasını Kürt ulusuna keseceğini balkon konuşmasında açıkça ilan eden R.T.Erdoğan’ın bu talimatı kısa sürede karşılık buldu. AKP-MHP iktidarı tarafından yargı eliyle açıkça planlandığı belli olan bir kumpas ile Van belediyesini ezici bir farkla kazanan DEM Parti’nin belediye başkanı Abdullah Zeydan’ın başkanlığı düşürüldü.

AKP-MHP iktidarı, 2019’da da belediyelere kayyum atamış ve halk iradesini gasp etmişken bu defa kayyum politikası belediyeden önce seçmene uygulanmış, seçmene kayyum atanmıştır. T. Kürdistanı’nın birçok il ve ilçesinde bindirilmiş kıtalar şeklinde, nereye, ne için geldiklerini bile bilmeyen on binlerce asker ve polise iktidar eliyle seçmen olarak oy kullandırılmıştır. Şırnak belediyesinde gördüğümüz tablo devletin acizliğidir, Kürt ulusu karşısındaki çaresizliğinin resmidir.

Faşizm, Van’da yargısı eliyle açıkça Kürt halkının iradesini gasp etmiştir. AKP-MHP faşist blokunun Kürdistan’ın diğer bölgeleri içinde bir hazırlık yaptığı görülmektedir.

Van’da yaşanan irade gaspı ve kayyum darbesine karşı tüm duyarlı, demokrat, ilerici ve yurtseverler sokağa çıkmalıdır.

Şimdi bu açık irade gaspına karşı eyleme geçme zamanıdır.

Faşizmin kayyumları yere çalınacak Kürt halkının iradesi kazanacaktır.

PARTİZAN

3 Nisan 2024