OCAK AYI | Ölümsüzlerimizin Uğruna Yaşamlarını Feda Ettikleri Kavgayı Zafere Taşıyacağız!

“Ölümsüzlerimizin Uğruna Yaşamlarını Feda Ettikleri Kavgayı Zafere Taşıyacağız!”

Türkiye Komünist Partisi Marksist-Leninist’e bağlı Halk Ordusu Genel Komutanlık Ocak ayına ilişkin bir açıklama yayımladı.

23 Ocak 2024

“Ölümsüzlerimizin Uğruna Yaşamlarını Feda Ettikleri Kavgayı Zafere Taşıyacağız!” başlıklı TKP-ML TİKKO Genel Komutanlık açıklamasında,  “2024 yılında sınıf mücadelesinin bütün dinamikleri ile birlikte gelişme göstereceği bir öngörü olmaktan çıkmış, nesnel bir gerçeklik halini almıştır. Bu yıl, enternasyonal proletaryanın ve ezilen dünya halklarının büyük önderi Lenin yoldaşın ölümsüzlüğünün yüzüncü yılı olması itibari ile de ayrı bir öneme sahiptir. Yirminci yüzyılda büyük öğretmenimiz Lenin yoldaşın açtığı yolda işçi sınıfı ve ezilen dünya halkları, önemli mevziler kazandılar. Sovyet ve Çin devrimleri ile şanlı zaferlere imza attılar. Yirmi birinci yüzyılda işçi sınıfı ve ezilen dünya halkları, Lenin yoldaşın öğretilerine ve yol göstericiliğine daha fazla ihtiyaç duymaktadır” sözlerine yer verildi.

“Onların uğruna bedenlerini feda ettikleri kavgayı zafere taşıyacağız!”

tkpml.com’da yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemiz işçi ve emekçilerini, Lenin yoldaşın öğretileri ile buluşturmak, işçi sınıfının önder ve öncü kuvveti olarak partimiz TKP-ML’nin sorumluluğundadır. Yirminci yüzyıl nasıl ki, Marksist-Leninist-Maoist ustalarının öncülüğünde proletaryanın ve ezilen dünya halklarının şanlı kalkışmalarına sahne olduysa yirmi birinci yüzyıl da MLM’nin yol göstericiliğinde kapitalist-emperyalist sistemin tarihin derinliklerine gömüleceği bir yüz yıl olacaktır.

İçinden geçtiğimiz Ocak ayı, partimiz açısından ölümsüzlerimizi andığımız bir ay olması açısından da önemlidir. Devrim ve sosyalizm iddiamızın, silahlı mücadele hattındaki ısrarımızın teminatı, ölümsüzlerimize olan bağlılığımızdır.

Partimiz ve ona bağlı olarak halk ordumuz TİKKO, insanlığın geleceğini yaratma kavgasında yüzlerce komutan, siyasi komiser ve savaşçısını ölümsüzlüğe uğurlamıştır.

Özellikle silahlı mücadele hattından doğru geliştirilmeye çalışılan tasfiyecilik rüzgarına karşı ölümsüzlerimizin bedenleri ile ortaya koydukları devrimci çizginin sahiplenilmesi, geleceği yaratma mücadelesinin kazanılması açısından tarihsel bir yerde durmaktadır. Komprador kapitalizm ve onların efendileri emperyalistler tarafından cilalanıp parlatılarak işçi sınıfı ve emekçilere sunulan revizyonist ve reformist hareket ve anlayışlara karşı izleyeceğimiz yol, ölümsüzlerimizin de gösterdiği gibi silahlı devrimci yoldur.

Bu anlamda devrim ve sosyalizm iddiamızın mayası Vartinik’ten, ilk komutanımız Ali Haydar Yıldız, ilk kadın ölümsüzümüz Meral Yakar ve önderimiz İbrahim Kaypakkaya yoldaştan devam ederek gelen ve mücadelemizi bugünlere taşıyan ölümsüzlerimizdir.

Bir kez daha halk ordumuzun komutan ve savaşçıları olarak ölümsüzlerimizin huzurunda söz veriyoruz; Onların uğruna bedenlerini feda ettikleri kavgayı zafere taşıyacağız!

Şan Olsun Demokratik Halk Devrimi, Sosyalizm ve Komünizm Mücadelemizin Mimarları Olan Ölümsüzlerimize!”