HAPİSHANE KADIN KOMİTESİ | “Barin’in öfkesi, Avesta’nın cüreti, 8 Mart’ı yaratan ve yaşatan kadınların direnişi ile…”

8 Mart vesilesiyle bir açıklama yapan TKP/ML Hapishane Kadın Komitesi, “Erk aklın tek tipleştirme saldırısını Barin’in öfkesi, Avesta’nın cüreti ile parçalayacak, 8 Mart’ı yaratan ve yaşatan kadınların direnişi ile dört duvarı hiçe sayarak buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle TKP/ML Hapishane Kadın Komitesi bir açıklama yaptı. Elimize posta yoluyla ulaşan habere göre TKP/ML’li kadın tutsaklar 8 Mart’ı sokaklarda, dağlarda, Efrîn’de ve başta İspanya olmak üzere dünyanın dört bir yanında grev ile karşılayan kadınları selamladılar. “Selam olsun 8 Mart’ı kızıllaştırarak yaratan kadınların isyan ve öfkesini rengarenk bir şekilde, erkek egemenliğine karşı diri tutanlara!” denilen açıklama şu şekilde:

 

Şan olsun 8 Mart’ı yaratan, yaşatan ve 8 Mart’la yaşayan kadınlara!

Selam olsun 8 Mart’ı sokaklarda, binlerle karşılayan kadınlara!

Selam olsun dağlarda, savaş mevzilerinde ve faşizmin işgal saldırılarına karşı başta Efrîn olmak üzere devrim topraklarında savaşan, devrimi örgütleyen kadınlara!

Selam olsun başta İspanya’da milyonlar olup sokağa çıkan ve dünyanın dört bir yanında grev ilan eden kadınlara!

Selam olsun İran’da “Beyaz Çarşamba” ilanı ile alanları zapt eden kadınlara, selam olsun siyonizme karşı direniş abidesi olan Ahed’e!

Selam olsun 8 Mart’ı kızıllaştırarak yaratan kadınların isyan ve öfkesini rengarenk bir şekilde, erkek egemenliğine karşı diri tutanlara!

Bizler emekçi ve işçi kadınların can ve alınterileri bedeli yarattıkları 8 Mart’ı dört duvar arasında karşılayan tutsak kadınlar olarak, bu dört duvarı bilincimiz ve coşkumuzla aşarak alanları dolduran kadınların yanında yerimizi almaya devam ediyoruz. Ne erk aklın ve devletin diktiği kalın duvarlar bunu engelleyebilir ne de savaş, OHAL ve çatışma ortamı ile yaratılmaya çalışılan korku iklimi!

Bizler TKP/ML Hapishane Kadın Komitesi olarak emeğimiz, bedenimiz, her türden kimliğimizin istismarı ve sömürüsü üzerinden yükselen erkek egemen sistemin bu çarklarını kırmaya ant içtik. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle sömürülen, katledilen, cinsel saldırılarla tahakküm altına alınmaya çalışılan kadınlar adına ve onlarla birlikte bu andımızı bir kez daha yeniliyor, erk aklın tutsak ve siyasi kadın ve translara dönük tecrit ve tretman politikalarına asla geçit vermeyeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

Bizler erk aklın tek tipleştirme saldırısını Barin’in öfkesi, Avesta’nın cüreti ile parçalayacak, 8 Mart’ı yaratan ve yaşatan kadınların direnişi ile dört duvarı hiçe sayarak buluşmaya devam edeceğiz!

 

Şan olsun 8 Mart’ı yaratan, yaşatan ve 8 Mart’la yaşayan kadınlara!

Jin, jiyan, azadî!