ROJAVA KOMUTANLIĞI | “Afrin şehitleri ölümsüz, zafer ise kaçınılmazdır”

TC devletinin Efrîn’e dönük işgal saldırısında ölümsüzleşen Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçıları için bir açıklama yapan TKP/ML TİKKO’ya bağlı Rojava Komutanlığı “Şehit yoldaşlarımızın yürüyüşleri, bize zafere giden yolu daha da yakınlaştırmaktadır” dedi.

Elimize e-posta yoluyla ulaşan habere göre Türkiye Komünist Partisi/Marksist-Leninist Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu’na bağlı Rojava Komutanlığı TC devletinin Efrîn’e dönük işgal saldırısında ölümsüzleşen Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçıları için bir açıklama yaptı.

 

“Kazanacağımız zafer yalnızca Afrin’i özgürleştirmek olmayacaktır”

“İkinci cephe yok daha Stalingrad,

fakat düşmeyeceksin sen, gece ve gündüz

Kemirse de seni demir ve ateş.

Ölsen bile, ölmeyeceksin” şiiri ile başlayan açıklamada “Faşist TC devletinin Afrin’i işgal girişimi ve bu işgale gösterilen destansı karşı koyuş yaklaşık 2 aydır sürüyor. İşgal operasyonun başlarken 3 günde alırız dedikleri Afrin bugün tarihin en güçlü direnme savaşlarından birini veriyor” denildi.

“Bu işgal yalnızca Afrin’e değil, Türkiye’nin her bir karış toprağına, bu işgal yalnızca Kürt halkına değil, tüm Türkiye ve Türkiye Kürdisanı’nda yaşayan halklara dönüktür” diyen Rojava Komutanlığı, açıklamasını “Bunu çok iyi biliyor ve anlıyoruz ki, Afrin’de kazanacağımız zafer yalnızca Afrin’i özgürleştirmek olmayacaktır. Bu bilinçle Afrin direnişinin başından itibaren Türkiyeli devrimciler ve Komünistler olarak bu direnme savaşının mütevazi bir bölüğü olarak yer almaktayız” şeklinde sürdürdü.

 

“Direnişimizin her anında onları yaşatacağız”

Bu savaşta şehit düşen Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçılarını anan Rojava Komutanlığı “Bu görkemli direnişte omuz omuza savaştığımız, YPG YPJ savaşçıları Avesta Xabur, Barin Kobane, İlan Kobane, MLSPB savaşçısı Ramazan Güleken, MLKP savaşçıları Erdal Demirhan, Ruhat Aşkara, Sedat Akyüz, BÖG savaşçıları Görkem Tuğal, Hüseyin Cem Özdemir ve TKEP/L savaşçısı Sinan Ateş, enternasyonalist savaşçılar Haukur Hilmarsson, Kendal Breizh olmak üzere ölümsüzlüğe uğurladığımız tüm şehitlerimizi anıyoruz” dedi

“Şehit yoldaşlarımızın yürüyüşleri, bize zafere giden yolu daha da yakınlaştırmaktadır. Onların yürüyüşünü eylem kılavuzumuz yapacak, direnişimizin her anında onları yaşatacağız” diyen Rojava Komutanlığı “Dün söyledik, bugün yineliyoruz. Faşist AKP hükümetinin zeytin dalıni, AKP’nin ipinin çekileceği darağacına dönüştüreceğiz” dediği açıklamasını şu sloganlarla sonlandırdı: “Afrin şehitleri ölümsüzdür!”, “Faşizm yenilecek, biz kazanacağız!”, “Kahrolsun faşizm, yaşasın halk savaşı!”