GENEL KOMUTANLIK | “Bilinç, irade ve direniş kazandı!”

Açlık grevi ve ölüm orucu eylemlerinin 26 Mayıs günü sonlandırılmasının ardından bir açıklama da 27 Maıs günü TKP-ML TİKKO Genel Komutanlığı’ndan geldi. tkpml.com isimli sitede yayımlanan açıklamada “Tarih ve an bir kez daha göstermiştir ki bilinç ve kararlılık, irade ve direniş karşısında ne açlık yüklü mevsimler ne acı dolu günler direnebilir. Kazanan yine devrimci irade oldu. Kazanan, halkın özgürlük talebi ve direnişi oldu. Bir kez daha direniş ve kararlılık karşısında hiçbir faşist gerici gücün duramayacağını gördük. Bilinçli ve inançlı yürekler var olduğu sürece zalimin zulmü karşısında hiç kimse diz çökmeyecektir” denildi.

“Türkiyeli devrimci tutsakların direnişlerini selamlıyoruz”

Ülkenin dört bir yanından Avrupa’ya dalga dalga yayılan görkemli direnişin, faşizmi ve tecriti sarsan bir direniş dalgasına dönüştüğünü vurgulayan Genel Komutanlık açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı:

“Direnişi büyüten ve başarıyı kazandıran başta feda eylemcileri Zülküf Gezen, Ayten Behçet, Zehra Sağlam, Medya Çınar, Yonca Akıcı, Siraç Yüksek, Mahsum Pamay, Ümit Acar ve Uğur Şakar’ı, açlık grevinin öncülüğünü yapan Leyla Güven’i, direnişin sokaklarda öncülüğünü yapan beyaz tülbentli anaları ve tüm özgürlük direnişçilerini selamlıyoruz. Direnişe dahil olan Partimiz tutsakları Hiyem Yolcu ve Haydar Sönmez yoldaşlarımızın ve tüm Türkiyeli devrimci tutsakların direnişlerini selamlıyoruz. Onurlu duruşlarını sahiplenme ve mücadele kararlılıklarını sürdürme sözümüz yineliyoruz.”