YENİ DEMOKRAT GENÇLİK | “Devrimin fırtınaları halkların mücadelesinde yaşayacak!”

Zülküf Gezen ve Tekoşer’in (Lorenzo Orsetti) ölümsüzleşmesi üzerine bir açıklama yapan Yeni Demokrat Gençlik “Biz Yeni Demokrat Gençlik olarak zindanlarda büyüyen alev topunu Newroz ateşiyle ezilenlerin şölenine dönüştürecek onların sesini yaşamın her alanında yükselteceğiz. Egemenlerin şovenizm rüzgarına karşı enternasyonalist şehitlerimizin başlattığı yağmuru fırtınaya dönüştüreceğiz!” dedi. Açıklama şu şekilde:

“Devrimin fırtınaları halkların mücadelesinde yaşayacak!”

Emperyalist-kapitalist sistem içinde bulunduğu yapısal krizin faturasını artan saldırılarla ezilenlere ödetmeye çalışırken, ezilenlerin örgütlü mücadelesi ağır bedeller vererek gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Ülkemiz zindanlarında faşizmin saldırılarını azıya aldığı bir dönemde hak gasplarına, tecride karşı komünist, devrimci, yurtsever güçlerin açlık grevi direnişi devam ediyor.  Bunun yanında Rojava’da emperyalist-kapitalist sistemin saldırılarına karşı DSG içinde bulunan komünist, devrimci güçler ezilenlerin özgürlük mücadelesini büyütüyor.

Ülkemiz zindanlarında başta PKK lideri Abdullah Öcalan olmak üzere politik tutsaklar üzerindeki tecride karşı başlatılan açlık grevi direnişleri 130 günü aştı. Tekirdağ 2 No’lu Hapishanesi’nde bulunan Zülküf Gezen; 1 Mart’ta başladığı açlık grevini sürdürürken gerçekleştirdiği feda eylemiyle şehit düşmüş ve cenazesi devlet güçleri tarafından kaçırılarak defnedilmiştir.

Devlet bu şekilde özgürlük ve kurtuluş mücadelesinde yitirdiğimiz yoldaşlarımızı unutturacağını, yüreğimizin kabına sığmaz öfkesini korku cenderesine alacağını düşünüyor.

Ancak hak gaspları, insanlık dışı tecrit koşulları var olduğu sürece nasıl ki bu koşullara direnenler olacaksa, bu direnişlerden öğrenen halk gençliği; mücadelenin her alanında onların sesi olmaya devam edecektir. Sokakların meşru-militan ruhu olarak her başkaldırının ön saflarında olmaya devam edecektir.

Zülküf Gezen faşizmin mahkemelerinde, “Beni yargılayamazsınız!” derken nasıl ki tarihsel haklılığına işaret etmişse, biz bu tarihsel haklılıktan aldığımız güçle diyoruz ki; kaç güneş batarsa batsın, yarın doğacak güneşin ateşini gençliğin öfkesiyle buluşturacağız!

Bizler bu ateşi dün Baxoz’un DAİŞ’ten kurtarılması hamlesinde ölümsüzleşen TİKKO savaşçısı Tekoşer (Lorenzo Orsetti) şahsında görüyoruz. Emperyalist-kapitalist sistem dünyanın her tarafında milliyetçi-ırkçı-şoven iktidarlar ve onların propaganda aygıtlarıyla ezilenlerin mücadelelerini kriminalize etmeye çalışıyor. Kurtuluş mücadelelerinin meşruluğunu görerek ezilenlerin yanında mevzi tutan Lorenzo Yoldaş entarnasyonalist bir savaşçı olarak Kürt ulusunun mücadelesini sahiplenmiştir. Rojava Devrimi’nin kazanımlarını savunmak ve geliştirmek için Efrin’den Deyr-zor’a mücadelenin her alanında enternasyonalist bir devrimci olarak ezilenlerin öfkesini örgütlü bir güce dönüştüren pratiğin sahibi olmuştur.

Korkuları cesarete, her şeyi halkın çıkarına dönüştüren Lorenzo Yoldaş yazdığı mektubunda “Bütün fırtınalar küçük bir damla ile başlar. Siz de bu damla olmaya çalışın!” çağrısı yapmaktadır.

Mazlum Doğan’ın 1982’de çaktığı kıvılcım bugün ölümsüzleşen Zülküf Gezen ve açlık grevi direnişleriyle bir alev topuna dönüşmüştür. Barbara Anna Kistler’le düşen damla; bugün İvana Hoffman, Nubar Ozanyan,  Haukur Hilmarson ve Yoldaş Lorenzo Orsetti ile bir yağmura dönüşmüştür.

Biz Yeni Demokrat Gençlik olarak zindanlarda büyüyen alev topunu Newroz ateşiyle ezilenlerin şölenine dönüştürecek onların sesini yaşamın her alanında yükselteceğiz. Egemenlerin şovenizm rüzgarına karşı enternasyonalist şehitlerimizin başlattığı yağmuru fırtınaya dönüştüreceğiz!

Zülküf Gezen ölümsüzdür!

Yoldaş Lorenzo Ölümsüzdür!

Devrim ve Komünizm şehitleri ölümsüzdür!

Şehîd Namirin!

Yeni Demokrat Gençlik