YAYIN YASAKLARI | “Özgür Gelecek ve Partizan örgütsel bağları güçlendiriyor, o halde yasak!”

Özgür Gelecek gazetesine Elazığ Kadın Hapishanesi’nden mektup yollayan Tutsak Partizan, hapishane idaresi tarafından Özgür Gelecek gazetesi ve Partizan dergisinin yasaklandığını ve gerekçe olarak da kendilerine yayınların “örgütsel bağları güçlendirdiği” ve “örgüt propagandası yaptığı” gibi gerekçeler söylendiğini yazdı.

Hapishanedeki yayın yasaklarından nasibini alan bir diğer kitap da yayınevimiz Nisan Yayımcılık’tan çıkan “Eylem Güzeli Çocuklar”!

SAG eylemindeki tutsaklarla dayanışma

Bulundukları hapishanede iki kişinin süresiz açlık grevinde olduğunu söyleyen Tutsak Partizan, kendilerinin de onlarla dayanışma için açlık grevi yaptıklarını belirtti. Tutsakların sağlık durumlarının iyi olduğunu söyleyen Tutsak Partizan ayrıca süresiz açlık grevindeki tutsakların günlük bakım ihtiyaçları konusunda da dayanışma içerisinde olduklarını yazdı.

24 Nisan ve 1 Mayıs etkinlikleri

24 Nisan sıcaklığı ve 1 Mayıs’ı geride bıraktığımızı yazan Tutsak Partizan “Biz, yurtsever tutsaklar, Halkın Günlüğü ve Atılım okuru tutsaklarla ortak kutladık 1 Mayıs’ı” dedi.

24 Nisan için ise Halkın Günlüğü okurları ile ortak bir etkinlik düzenlediklerini belirten Tutsak Partizan, saygı duruşu ve sloganlarla yaptıkları etkinliğe yurtsever tutsakların da destek verdiğini yazdı. Etkinlikte tarihsel anlatımlar yapıp 72 ruhuna ve bilincine vurgu yaptıklarını söyleyen Tutsak Partizan etkinliği marşlar ve türkülerle sonlandırdıklarını söyledi.