TKP/ML TUTSAKLARI | “Zaman yürüme değil, daha fazla sorumlulukla koşma zamanıdır”

Tüm hapishanelerdeki TKP/ML Tutsakları adına Hiyem Yolcu bir açıklama yaparak “Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür” dedi. Açıklamada “Ezilen sınıf, ulus, cins ve mezheplerin mücadelelerinde ölümsüzleşen devrimcilerin miraslarını sahiplenerek Partimizin şehitlerinin ellerindeki bayrağı daha yükseklere çıkararak; onlara verdiğimiz sözü tutacağız” denildi.

Tüm hapishanelerdeki TKP/ML Tutsakları adına açıklama yapan Hiyem Yolcu, “Kaypakkaya yoldaşın önderliğinde kurulduğu ilk günden itibaren zoru ancak zorun sökeceği bilinciyle faşizme karşı kesintisizce silahlı mücadele veren Partimiz TKP/ML ve önderliğindeki TİKKO, TMLGB yürüttükleri savaş içerisinde nice bedeller ödemiş ve bedeller ödetmişlerdir. Yoldaşlarımız, komünist ideallerine sıkı bir bağlılıkla, hiç düşünmeden canlarını feda etmişlerdir. Ölümsüzleşenlerimize verdiğimiz zafer sözü yerine getirilmeyi beklemektedir ve Partimiz öncülüğünde yerine getirilecektir. Ölümsüzleşenlerimizin ayak izlerine basarak, aramızdan bedenen ayrılmış oldukları bu yürüyüşümüzü tamamlayıp Demokratik Halk Devrimi’mizi onlara armağan edeceğiz” dedi.

“Onlara verdiğimiz sözü tutacağız!”

“Yolumuzun uzun ve çetin olduğuna hiç kuşku yoktur. Bu yola inancımızı, cesaretimizi, savaşçılığımızı, halklarımızdan ve ölümsüzleşenlerimizden alıyoruz/alacağız. Aldığımız yaraları sarmak, sınıf mücadelesinin her alanında ortaya çıkan eksiklikleri tamamlayıp ileriye coşkunca atılmak için halkımıza, ölümsüzleşenlerimizin bizlere bıraktığı mirasa ve Partimize daha fazla sarılmalıyız. Zaman yürüme zamanı değil, daha fazla sorumluluk üstlenerek koşma zamanıdır. Bu ölümsüzleşenlerimizin bize bıraktığı inançlı ve yalın devrimciliğin kendisidir” şeklinde açıklamasını sürdüren Yolcu, son olarak şunlara vurgu yaptı:

“Yaşadığımız topraklar başta Kürt ulusunun olmak üzere pek çok mücadeleye tanıklık etmiştir/etmektedir. Ezilen sınıf, ulus, cins ve mezheplerin mücadelelerinde ölümsüzleşen devrimcilerin miraslarını sahiplenerek Partimizin şehitlerinin ellerindeki bayrağı daha yükseklere çıkararak; onlara verdiğimiz sözü tutacağız.

Bu inanç ve bilinçle; ellerin-ayakların buz kestiği ama direnişlerle yüreklerin yangın yeri olduğu Ocak ayının son haftasında Parti ve Devrim şehitlerimizi anıyoruz. Savaşı büyütme ve zafer sözümüzü yeniliyoruz…

Meral’den Nubar’a Şan Olsun Partimiz TKP/ML’ye!”