ROJAVA KOMUTANLIĞI | “Elleri ve silahlarıyla devrimi yapanlar ölümsüzdür!”

Devrim ve komünizm şehitlerini anma haftası vesilesiyle bir açıklama da TKP/ML-TİKKO Rojava Komutanlığı’ndan geldi. Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamada “Paraların tanrıları ve kullarının önünde diz çökmeyen devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür! Ateş ve kılıç altında yok edilmek istenen insanlığın onurunu ve devrim düşünü yaşatanlar ölümsüzdür!” denildi.

Rojava Komutanlığı “Elleri ve silahlarıyla devrimi yapanlar ölümsüzdür! Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür!” başlığıyla yaptığı açıklamada “Tepeden tırnağa silahlı haydutlar, dünyanın ve ülkemizin zenginliklerini paylaşıyor. Ülkemizi özgürlüğün susturulduğu yoksul bir çöle çevirmek istiyorlar. Ancak unuttukları bir şey vardır ki, tarihin çarkı bazen geriye dönse, bazen de yeteri hız da dönmese de ileri doğru akışını kimse durduramayacaktır!”

“Bugünün yenilenleri yarının mutlak yenenleri olacak”

“Tarihin sayısız acı tecrübesi göstermiştir ki, zulümden kurtulup özgürlüğü ellerine almayı başaranlar ancak silahı ellerinde tutanlar ve bu uğurda savaşanlar olmuştur. Özgürlük uğruna ölmeyi bilmeyenler, yaşamayı hak etmezler. Bu zorunlu evrensel yasa hükmünü sürdürdükçe yürekten ve de bilekten yana sıkıntısı olmayanlar er ya da geç yeryüzünü özgürlüğün yüzü yapacaklar. Bugünün yenilenleri yarının mutlak yenenleri olacaktır” şeklinde açıklamasını sürdüren Rojava Komutanlığı’nın açıklaması şu şekilde devam ediyor:

“Dünyanın tüm zorbaları birleşse de ne mal ne mülk ne de unvana tenezzül etmeyen, özgürlükten başka düşü olmayan proleter devrimcilerin savaş iradesini kıramaz, devrim yürüyüşünü engelleyemez. Ve onlar her daim olduğu gibi tarihin yüceliğinde saygıyı en çok hak edenler olarak yazılmaya devam edileceklerdir.

Paraların tanrıları ve kullarının önünde diz çökmeyen devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür! Ateş ve kılıç altında yok edilmek istenen insanlığın onurunu ve devrim düşünü yaşatanlar ölümsüzdür!

Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür!

Yaşasın halk savaşı!

Yaşasın partimiz TKP/ML, halk ordusu TİKKO, gençlik örgütü TMLGB!”