TKP/ML dava tutsaklarından Turgut Kaya için üç günlük açlık grevi

TKP/ML dava tutsakları bir açıklama yaparak 35 gündür açlık grevinde olan Türkiyeli devrimci Turgut Kaya’nın serbest bırakılmasını istediler. Tutsaklar adına açıklama yapan Hiyem Yolcu, 5-6-7 Temmuz tarihlerinde Turgut Kaya ile dayanışma için bulundukları tüm hapishanelerde açlık grevinde olacaklarını duyurdu.

“Kirli pazarlıkların masasında ne var?”

“Kendisini ‘solcu’ olarak kitlelere tanıtma çabasında olan Yunanistan hükümeti Syriza, TC devletinin faşist niteliğini bilmiyor olamaz. Aksine bildiğinden kaynaklı onunla açıktan değil, gizliden anlaşmalar yapıyor ve devrimcileri kendi siyasetine alet ederek, pazarlık masasında koz olarak kullanıyor.

Gülen Cemaati’ne bağlı olduğu iddia edilen askerileri iade etmeyerek kendisinin Erdoğan karşısında ne denli güçlü olduğunu ve onun baskılarına boyun eğmediğini göstermeye çalışan Syrizalı Çipras, 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk fırsatta Erdoğan’ı tebrik etmekten geri durmuyor. Üstüne üstlük milyonlarca insanın ‘şaibeli’ bulduğu bir seçim için ‘güvenlikli’ geçtiğini iddia edebilen Çipras, Erdoğan’a bu güzellemeler eşliğinde NATO toplantısında buluşma çağrısı yapabiliyor.

Masada ne var peki?

Türkiye’nin rehin ettiği Yunan askerleri ve Yunanistan’ın rehin ettiği Türkiyeli devrimci Turgut Kaya!”

“Ne ‘solcu’ Çipras ne de Erdoğan halk çocuklarına değer vermiyor”

“OHAL ile kendisi bir bütün hapishane haline çevrilmiş olan Türkiye’ye bir devrimciyi iade etmek, onun başına gelecek her şeyden de sorumlu olmak anlamına gelmektedir. Bizler biliyoruz ki ne ‘solcu’ maskesi takmış Çipras ne diktatörlüğe soyunan Erdoğan, halkların çocuklarına değer verdikleri için bu pazarlığa girişmemişlerdir. Çipras, elinden kaymakta olan hükümet olma gerçekliğine karşı Türkiye’deki rehin tutulan Yunan askerlerine can simidi olarak sarılmaktadır. Erdoğan ise ‘yedi düvele karşı verdiği mücadelenin bir kanıtı’ olarak devrimcileri hedef almaktadır.”

“Yoldaşımız Turgut ile dayanışma içerisindeyiz”

“Yoldaşımız Turgut Kaya Yunanistan devleti tarafından faşist TC devleti ile işbirliği yapılarak tutsak edilmiş ve Türkiye’ye iade edilmeye çalışılmaktadır. Bizler TKP/ML davasından yargılanan siyasi tutsaklar olarak devletler arasındaki bu kirli pazarlıkların hedefine devrimcilerin konulmasını nefretle kınıyor ve yoldaşımızın yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Bizler de 5-6-7 Temmuz tarihlerinde Turgut Kaya ile dayanışma içinde olabilmek için açlık grevi gerçekleştireceğiz! Kirli pazarlıklarla devrimci irademizi teslim alamazsınız. Yoldaşımız Turgut Kaya bir an önce serbest bırakılmalıdır!”