TİKKO’ya bağlı Enternasyonal Savaşçılar mevzilerini saldırılara karşı koruyor

Hesekê: 22 Kasım günüDeyr Ez Zor’da aralarında TİKKO’ya bağlı gönüllü enternasyonal savaşçıların da bulunduğu QSD mevzilerine dönük DAİŞ saldırılarına kahramanca direnişle karşılık verilmesinin ardından bir açıklama yapan TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı, 20’den fazla DAİŞ çetesinin imha edildiğini belirterek “Direniş olmadan zafer olmaz” dedi.

22 Kasım 2018 tarihinde Deyr Ez Zor’da aralarında TİKKO’ya bağlı gönüllü enternasyonal savaşçıların da bulunduğu QSD mevzilerine DAİŞ çeteleri uzun süredir yapmış oldukları saldırılarına bir yenisini daha ekledi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı, DAİŞ çetelerinin havanın yağışlı olmasını bilerek sabahın erken saatlerinde onlarca kişi ve ağır silahlarla mevzilere saldırdığını belirtti. Savaşçıların saatlerce kahramanca bu saldırıya karşı direndiğini, mevzilerini terk etmediğini belirten komutanlık, çatışmaya ilişkin şu bilgilere yer verdi:

Saatlerce kısa mesafeli çatışmadan sonra DAİŞ çetelerinin saldırıları kırılmış, arkadaşlarımızın üstün direnişi kazanmıştır.  Bu saldırılarda 20’den fazla DAİŞ çetesi ve birçok araç imha edilmiş DAİŞ’e  büyük bir darbe vurulmuştur. Kalan çeteler cenazelerini bile almaya cesaret edemeden kaçmışlardır. Bu çatışmalar sonrası arkadaşlar birçok cephane ele geçirmiştir. TİKKO’ya bağlı savaşçılar YPG komutanları tarafından direnişleri nedeniyle kutlama yoluyla selamlanmıştır. Bu bize gösterir ki direniş olmadan zafer olmaz. Faşizme karşı savaşımız her alanda devam edecektir. Dost ve düşman bilsin ki direnerek ve savaşarak kazanacağız.”