ROJAVA KOMUTANLIĞI | “Düş yolcularına sözümüz, sonsuz özgürlüğe ulaşıncaya kadar mücadelemiz sürecek”

Suruç Katliamı’nın 3’üncü yıl dönümüne ilişkin bir açıklama yapan TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı, “Sömürünün ve zulmün olmadığı bir ülke yaratıncaya sınırsız ve sonsuz özgürlüğe ulaşıncaya kadar mücadelemiz sürecektir” dedi.  Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamanın tamamı şu şekilde;

ÖZGÜRLÜĞÜ ve UMUDU DÜŞLEYEN 33 DEVRİMCİ ÖLÜMSÜZDÜR!

33 genç devrimci özgür Rojava topraklarına gitmek ve Rojava Devrimi’ne su taşımak istemişlerdi. Faşist TC destekli çeteler taşıdıkları suya kan doğradılar. 33 düş yolcusunun umudu birleşti Fırat Suyu ile.

Nice ölümsüzleşenlerimizin düşlerini ve halkımızın devrim umudunu gerçekleştirmek için faşizme karşı savaşıyoruz. Zulmün olduğu her yer özgürlük uğruna mücadele alanıdır. Savaşma ve düşmanı alt etme kararlılığıdır. Tıpkı Nubar Ozanyan Ulaş Bayraktaroğlu Serkan Tosun ve nice şehitlerimiz gibi.

Onların düşlerini gerçekleştirmek umutlarını büyütmek için ölümü yenmeye hazır emekçiler var. Umut ve düş yolcularına sözümüzdür. Sömürünün ve zulmün olmadığı bir ülke yaratıncaya sınırsız ve sonsuz özgürlüğe ulaşıncaya kadar mücadelemiz sürecektir.

SURUÇ ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

KAHROLSUN FAŞİZM ve HER TÜRDEN GERİCİLİK!