Partizan: Siyonist İsrail Yenilecek!

Siyonist İsrail Yenilecek!

İstanbul Partizan, Siyonist İsrail’in Gazze halkına yönelik katliamlarını kınamak ve Filistin halkıyla dayanışmak amacıyla pankart astı.

4 Aralık 2023

9 Ekimde Filistinli direniş örgütlerinin işgal katliama karşı gerçekleştirdiği hamle sonrası İsrail devleti, başta ABD olmak üzere Batılı emperyalist güçlerin desteğini alarak saldırılarını sürdürüyor.

Bugüne kadar birkaç atom bombası gücünde bombayı Gazze’ye atan Siyonist İsrail hastaneleri okulları vuru on binlerce sivili katletti.

Buna karşın Filistin halkının onurlu direnişini ise durduramadı.

Türkiye’de İslamcılığı ile övünen AKP iktidarı ise hamasi nutuklar ve timsah gözyaşları dışında hiçbir şey yapmıyor. İsrail’i ekranlarda lanetleyen iktidar çevreleri her gün Türkiye’den İsrail’e gemilerle askeri lojistik malzeme taşıyan gemilerle ticaret yapıyor savaşa estek sunuyor.

Diğer yandan dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de devrimci ilerici güçler bu katliama tepki göstermeye devam ediyor.

Partizan İstanbul’da 28 Kasım ve 4 aralık tarihlerinde çeşitli yerlere “Nehirden Denize Özgür Özgür Filistin”, “Siyonizm Yenilecek Direnen Filistin Halkı Kazanacak” yazılı pankartlar astı,  Siyonizm’e yönelik tepkisini göstererek mücadele çağrısı yaptı.