Partizan 1 Mayıs ve seçim çalışmalarına devam ediyor

Partizan 1 Mayıs ve seçim çalışmalarına devam ediyor

Partizan İstanbul, Çanakkale, İzmir gibi bir çok yerde 1 Mayıs ve seçim çalışmalarını eş güdümlü bir şekilde sürdürüyor.

19 Nisan 2023

Partizan  bir çok yerde 1 Mayıs’a çağrı ve seçim çalışmaları hızla devam ediyor.

İstanbul

İstanbul’da 1. Bölgede oluşturulan Komisyon seçim çalışmalarını ve 1 Mayıs çağrısı için ev ziyaretlerini sürdürüyor.

1.bölgenin bir çok farklı semtinde ev ziyaretlerini devam ettiren komisyon, Ümraniye’nin mahallelerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi. 1 Mayıs mahallesinde mahallenin kuruluşunda yer almış, mücadeleye önemli katkılar sunmuş bir çok aileye yapılan ziyaretlerde güncel politik atmosfere dair; seçimler, ekonomik kriz vb. tartışma başlıkları üzerinde sohbetler edildi. Bunun yanı sıra mahallenin kuruluş sürecinde yer almış özellikle kadınlar çeşitli aktarımlarda bulundu.

Oldukça verimli geçen çalışmanın ardından komisyon daha geniş bir toplantı yaparak, bundan sonra kalan kısa sürede çalışmaları nasıl ele alacağını, kolektif ve yaygın bir çalışma için hem Yeşil Sol Parti çalışmalarına katılma hem de birebir teması önceleyen ev çalışmasının birlikte ele almaya dair çeşitli planlamalar yapıldı.

Bir çok kişi söz alarak çalışmanın genişletilmesi, ev ziyaretlerinin, 1 Mayıs çağrısı ve seçim çalışması için birebir temas açısından önemine vurgu yaptı. Söz alanlar tarafından kitlenin 1 Mayıs çalışmasına ve alanına çağrısı ve seçim çalışması üzerinden açığa çıkan enerjinin örgütlenme çalışması açısından önemli olduğu ve örgütlülüğe bir halka daha ekleme noktasından  açığa çıkan bu fırsatın iyi bir şekilde değerlendirmek üzerinden benzer sözler ile vurgulandı.

1.Bölgede bir pilot ilçe seçilmesi ve oraya yoğunlaşma yapılacakken diğer ilçelerdeki ilişkilerin de mutlaka ziyaret edilerek sürece dahil edilmesi, özneleşme ve örgütlenme çalışmalarının öncellenmesinin önemine vurgu yapıldı. diğer taraftan pilot bölgeye dahil olamayanların ise kendi bulundukları ilçe ve mahallelerde Yeşil Sol Parti çalışmalarına dahil olması ve  katıldıkları çalışmaları haberleştirmesinin önemine dikkat çekildi.

İzmir

İzmir’de Partizan  Bir taraftan Yeşil Sol parti seçim bürolarının açılışları, sokak çağlarını sürdürürken, diğer taraftan çıkarılan kendi bildirilerini de dağıtarak kitleyi 1 Mayıs alanlarına çağırıyor.

Partizan faaliyetçileri Bornova Naldöken Yeşil Sol Parti seçim bürosu açılışındaydı: Yeşil Sol Partinin güçlenmesi ezilenlerin cephesine kazanım olarak yazılacaktır.

Partizan, Bornova Bornova Altındağ Camkule’de Yeşil Sol Parti “Birlikte Kazanacağız, Halk Kazanacak!” şiarıyla seçim çalışmalarına, kapı kapı ev ziyaretleriyle devam ediyor!

📍
İZMİR-Bornova
Bornova Altındağ Camkule’de Yeşil Sol Parti “Birlikte Kazanacağız, Halk Kazanacak!” şiarıyla seçim çalışmalarına, kapı kapı ev ziyaretleriyle devam ediyoruz!
Umutla ve dirençle özgür bir geleceği birlikte kuracağız!#Secim2023
#HalkKazanacak pic.twitter.com/i0F9VbRMw7

— Partizan (@PartizanMerkez1) April 16, 2023

Partizan, Balçova secim bürosunun açılışındaydı. İzmir milletvekili adayı Abdulmecit Yıldırım’ın katılımıyla coşkuyla, halaylarla açılış gerçekleştirildi.

ESENYURT

Partizan, Esenyurt Seçim çalışmaları kapsamında Yeşil Sol Parti’nin 3.bölge milletvekili adaylarıyla birlikte esnaf ziyaretlerine katıldı.

Partizan, Yenikent’te Yeşil Sol Parti’nin seçim irtibat bürosu açılışına katıldı. Halkın yoğun ilgisiyle karşılanan etkinlikte kadınlar zılgıtlarıyla açılışı gerçekleştirdi.

KADIKÖY

Partizan, Kadıköy’de Yeşil Sol Partinin standında birlikte değiştirme çağrısı yaptı.

MALTEPE

İstanbul / Maltepe Gülsuyu mahallesinde Partizan, Yeşil Sol Parti’nin seçim bürosu açılışına katıldı.

📍İstanbul / Maltepe
Gülsuyu mahallesinde Yeşil Sol Parti’nin seçim bürosu açılışına katıldık.
Halkın umudu ve direncini büyütmek, özgür bir geleceği birlikte kurabilmek için mücadele edeceğiz! #HalkKazanacak#BirlikteDeğiştireceğiz pic.twitter.com/HOAWMygMyI

— Partizan (@PartizanMerkez1) April 16, 2023

ESENLER

Yeşil Sol Parti’nin Esenler ilçesi Tuna Mahallesi seçim bürosu Partizanın katılımıyla kadınların öncülüğünde açtık.

DİDİM
Partizan, seçim çalışmalarına ilk günden bu yana katıldığı Didim’de geniş bir toplantı yaptı. Toplantıda, seçim süreci, neler yapılabileceğimi tartışıldı.

 

📍
AYDIN-Didim
Seçim çalışmalarına ilk günden bu yana katıldığımız Didim’de yoldaşlarımız ve dostlarımızla bir araya geldik.
Seçim sürecini, neler yapabileceğimizi tartıştık. Coşku, direnç ve umutla daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz!#HalkKazanacak #BirlikteDeğiştireceğiz

— Partizan(@PartizanMerkez1) April 16, 2023

Didim’in Akbük Mahallesinde Yeşil Sol Parti seçim bürosunun açılışı, Aydın milletvekili adayı HDP Milletvekili Ebru Günay’ın konuşması ve kadınların zılgıtlarıyla açıldı.

📍
AYDIN
Didim’in Akbük Mahallesinde Yeşil Sol Parti seçim bürosunun açılışını, Aydın milletvekili adayı HDP Milletvekili Ebru Günay’ın konuşması ve kadınların zılgıtlarıyla açtık.
#Secim2023 pic.twitter.com/w4bFBjzpmr

— Partizan (@PartizanMerkez1) April 15, 2023

ÇANAKKALE

Partizan’ın da dahil olduğu Çanakkale’de seçim çalışmaları sokakta bildiri dağıtımları ve ev ziyaretleri ile devam ediyor.

Çanakkale’de seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Partizan faaliyetçilerinin Yeşil Sol Parti ile birlikte sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor.

➡️https://t.co/a1jBQLobz7 pic.twitter.com/kZvv3t1AHm

— Özgür Gelecek (@ozgur__gelecek) April 19, 2023