‘Kayyuma Geçit Yok’ Mitingi İçin Bildiri Dağıtımı

‘Kayyuma Geçit Yok’ Mitingi İçin Bildiri Dağıtımı

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, 29 Haziran’da Kartal Meydanı’nda kayyuma karşı gerçekleştireceği miting için Mecidiyeköy’de çağrı yaparak bildiri dağıttı.

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri öncülüğünde, Colemêrg Belediyesi’ne kayyum atanmasına karşı 29 Haziran’da “Emeğimiz ve özgürlüğümüz için kayyuma geçit vermeyeceğiz” şiarıyla İstanbul Kartal Meydanı’nda miting düzenlenecek. Miting çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri’nden çok sayıda kişi Mecidiyeköy Metrobüs durağında bildiri dağıtımı gerçekleştirerek yurttaşlara mitinge katılım çağrısında bulundu.

Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri’nden çok sayıda kişi “Kayyum defol” tişörtü giyerek, yurttaşlara mitingin yeri ve saati konusunda bilgilendirme yaptı. Dağıtılan bildirilerde ise şu ifadeler yer aldı: “AKP iktidarı 22 yıldır sermayenin çıkarları doğrultusunda toplumun geniş kesimlerine dönül saldırıları devreye sokuyor. Kayyuma geçit vermemek; hayatımıza, emeğimize, geleceğimize sahip çıkmaktır. Baskı, sömürü, geleceksizlik kaderimiz değil. Emeğimiz, özgürlüğümüz, geleceğimiz için sermaye düzenine ve kayyum iktidarına karşı birleşik mücadeleyi büyütelim. Yaşasın işçilerin birliği, halkların kardeşliği.”

Partizan X Hesabı’ndan yaptığı paylaşımda; “”Emeğimiz ve Özgürlüğümüz İçin Kayyuma Geçit Vermeyeceğiz’ şiarıyla Cumartesi günü Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri olarak düzenleyeceğimiz miting için bugün Mecidiyeköy’de işçi ve emekçilere çağrı bildirilerimizi dağıttık” ifadelerini kulandı.