İstanbul’da “Kayyuma Geçit Vermeyeceğiz” Mitingi

İstanbul’da “Kayyuma Geçit Vermeyeceğiz” Mitingi

İstanbul’da “kayyuma geçit vermeyeceğiz” mitinginin hazırlıkları sürüyor. Kayyuma karşı miting için 39 ilçeden araç kaldırılacak

26 Haziran 2024

İstanbul’da Barış ve Demokrasi Güçleri, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına karşı 29 Haziran’da “Emeğimiz ve özgürlüğümüz için kayyıma geçit vermeyeceğiz” şiarıyla İstanbul Kartal Meydanı’nda miting düzenleyecek.

Kayyım üzerinden Kürt halkı başta olmak üzere demokrasi güçlerine mesaj vermek istediğini söyleyen DEM Parti İstanbul İl Eşbaşkanı Murat Kalmaz, Kartal’daki mitinginde bu eylemlerin sonucu olarak ortaya çıktığını ifade ederek, “Bu mitingle ilgili günlerdir İstanbul’un bütün ilçelerinde, sokaklarında ve mahallelerinde emek, barış ve demokrasi güçleriyle çalışmalar yürütüyoruz. Mitingle ilgili tertip komitemiz kuruldu. İlgili başvurumuzu yaptık. Mitingle ilgili bildiri, pankart çalışmaları ve sesli anons araçlarıyla İstanbul’un tüm ilçeleri ve mahallelerinde mitinge çağrı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Miting günü tüm ilçelerimizin önünden araçlar kaldırılacak” diye konuştu.

İstanbul Partizan X Hesabı’ndan yaptığı paylaşımda; “AKP-MHP iktidarının Hakkari Belediyesine yönelik Kayyum ataması, Kürt halkının iradesinin gaspıdır. İktidar seçimlerde kaybettiği belediyeleri, şiddetle gasp etti. Kayyumlar Yenilecek Kürt Halkının İradesi Kazanacak!” ifadelerini kullanarak mitinge katılık çağrısı yaptı.