FHKC: Nubar İbrahim Kaypakkaya’nın mirasını temsil etti

Rojava’da ölümsüzleşen TKP/ML üyesi Nubar Ozanyan’ı anan FHKC “O yaşamı boyunca siyonizme, emperyalizme, faşizme ve her türden gerici güçlere karşı savaşmaya kararlı kaldı. Bölgedeki tüm halkların kurtuluşuna kadar devrimci mücadeleye ve halk savaşına kendini adamış kahraman siyasi tutsak ve siyasi önder İbrahim Kaypakkaya’nın mirasını temsil etti.” dedi.

FHKC’nin yaptığı açıklama şu şekilde;

“Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (PFLP) TKP/ML şehidi Nubar Ozanyan’ı selamlıyor.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, gerici DAİŞ güçlerine karşı savaşırken şehit düşen ve Orhan yoldaş olarak tanınan TKP/ML üyesi Nubar Ozanyan yoldaşın üzüntüsünü yaşıyor ve onu selamlıyoruz.

Siyasi mücadelede yer aldığı 40 yıl boyunca sömürgeciliğe, işgale ve baskıya karşı mücadele etmek için kendini devrimci dayanışmaya ve ortak mücadeleye adadı. 1980’lerin sonlarında Filistin’de siyonist sömürgeciliğe karşı yoldaşlarımızla birlikte de bir mücadele geçmişi oldu.

O yaşamı boyunca siyonizme, emperyalizme, faşizme ve her türden gerici güçlere karşı savaşmaya kararlı kaldı. Bölgedeki tüm halkların kurtuluşuna kadar devrimci mücadeleye ve halk savaşına kendini adamış kahraman siyasi tutsak ve siyasi önder İbrahim Kaypakkaya’nın mirasını temsil etti.

TKP/ML savaşçılarına ve kurtuluş için mücadele yürüten bütün yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz. Şehadetinin üzüntüsünü duyuyor ve onun sürmeye devam eden mücadelesini kapitalizme, emperyalizme ve gericiliğin vahşetine karşı işçi ve köylülerin devrimci mücadelesini selamlıyoruz.

Yaşasın halk savaşı!

Yaşasın enternasyonal dayanışma!”