Ahed Tamimi’nin cesur tokadının, şehit Ebu Salah’ın direniş inadının yanındayız!

ABD’nin 2017 Aralık ayında ‘Kudüs İsrail’in başkentidir’ şeklindeki açıklamasıyla başlayan Kudüs’ün işgalinin meşrulaştırma çabasının son halkası ABD’nin büyükelçilik açılışına dönük protestolarda gerçekleştirilen katliam oldu.

Emperyalist ABD’nin resmi olarak büyükelçiliğini Kudüs’e taşıdığı günün Filistin Nakba’sının (Felaket) 70. yıldönümüne denk getirilmesi açıktır ki, bilinçli yapılan bir tercihtir ve emperyalist-kapitalist sistemin bu tercihi Filistin halkı için bir kez daha katliam anlamına gelmiştir.

Emperyalist devletlerin açık desteği ile 1948 yılında kuruluşunu ilan eden Siyonist İsrail devleti 15 Mayıs tarihinde Filistin halkının köylerini işgal etmeye başlamış, yüzlerce insanı katletmişti. 500’den fazla köyün işgal edildiği, 800 bin kişinin göçe maruz kaldığı günün adı olmuştur En-Nakba (Felaket)! Bu işgalin 70. yıldönümüne Kudüs işgalinin tanınması ve burada büyükelçilik açmak gibi bir provokasyonu denk getiren emperyalistler, açıkça bu felaketi sürdürme, Nakba’nın Filistin halkında açtığı yaraları yeniden kanatma amacında olduklarını ortaya sermişlerdir.

Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan bu hamleyi protesto etmek için sınıra yürüyen çocuk-yaşlı onlarca Filistinli, İsrail askeri keskin nişancılar tarafından tam bir Nazi soğukkanlılığı ile katledilmiş, binlercesi de yaralanmıştır.

 

Filistin halkının kanından oy devşiremezsiniz!

Filistin halkının kanını, 24 Haziran seçimlerinde kendilerine oy olarak akıtmaya çalışan AKP ise İsrail’in işbirlikçisi olma suçunu örtbas etmek için en ‘radikal’ şekilde İsrail’e yüklense de İsrail’le ticaretini son yııllarda yüzde yüz artırdığı, Mavi Marmara Katliamı’nı parasal takasa tahvil ettiği, 2016 Ağustos’unda İsrail ile normalleşme anlaşması imzaladığı, 2017 Temmuz’unda ise İsrail ile Doğalgaz Boru Hattı Projesi’ni hayata geçirdiği gerçeklerini örtbas edemez! Filistin halkının katili İsrail devleti ile açık-gizli yapılan onlarca anlaşma ile bu devleti İsrail’in Filistin işgalini ta başından tanıdığını gösteren Türk devleti, hamaset siyasetleri ve timsah gözyaşları ile emperyalizme koltuk değnekliği görevini burada da yerine getirdiğini gizleyemez!

Bizler bir kez daha haykırıyoruz, Filistin Kudüs’tür, Kudüs Filistin halkınındır!

Katil İsrail ile onun her daim yanında olan emperyalistler ve işbirlikçilerine karşı bizler de her daim Filistin halkının yanındayız. Ahed Tamimi’nin cesur tokadının, şehit Ebu Salah’ın direniş inadının yanındayız.

 

Katliamcı, işgalci emperyalistler ve işbirlikçileri hesap verecek!

Kahrolsun İsrail Siyonizmi!

Filistin halkı yalnız değildir!

Siyonist İsrail’e boykot!

 

PARTİZAN

16 Mayıs 2018