Tutsak Partizanlar “cezalara” karşın açlık grevine devam ediyor

HDP Colemerg Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in açlık grevi direnişi 118. güne ulaşırken PKK lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecritin kırılması için Güven’in ardından başlatılan açlık grevi direnişleri sürüyor. Güven’e destek ve taleplerini sahiplenmek için TKP/ML dava tutsaklarının da 5 Şubat’ta başlattıkları birer haftalık dönüşümlü açlık grevi eylemi sürüyor.

Bakırköy, Kayseri-Bünyan, Tekirdağ, Kandıra, Elazığ Hapishanelerinde TKP/ML dava tutsakları tarafından sürdürülen açlık grevi eylemlerine ve dayanışmaya hapishane idareleri tahammülsüzlükle yanıt veriyor. Açlık grevi eylemi gerçekleştiren tutsaklara ceza veren hapishanelerden biri de Kayseri-Bünyan Kadın Hapishanesi oldu.

Tutsaklara “etkinlikten men cezası”

Burada bulunan Tutsak Kadın Partizanlar, gönderdikleri mektupta 12-18 Şubat tarihleri arasında 7 günlük açlık grevi eylem gerçekleştirdiklerini belirttiler. PKK dava tutsaklarının açlık grevi eylemlerinin iki aya yaklaştığına, tutsakların sağlık durumları ve morallerinin iyi olduğuna vurgu yapan Tutsak Partizanlar, hapishane tarafından kendilerine etkinlik cezaları verildiğini yazdılar.