TKP/ML dava tutsakları “En karanlık zamanlarda parıldayan kutup yıldızımızdır ONLAR!”

Devrim ve Komünizm Şehitlerini Anma Haftası sebebiyle bir açıklama yapan TKP/ML dava tutsakları “En karanlık zamanlarda parıldayarak gidilecek yolu gösteren, her daim umut veren, kalpleri dirençle dolduran kutup yıldızımızdır ONLAR!” dediler.

Ocak ayının son haftasında parti ve devrim devrim şehitlerini anan TKP/ML’nin tüm hapishanelerde bulunan dava tutsakları adına bir açıklama yapan Bakırköy Kadın Hapishanesi’nden Hiyem Yolcu, “Meral Yakar’dan Güzel Ana’ya, Ali Haydar Yıldız’dan Nubar Ozanyan’a… Selam olsun devrim ve komünizm şehitlerine…” dedi.

 

“Bedel ödeyerek ve ödeterek umut ve kararlılıkla tarih yazmışlardır”

Açıklama şu şekilde devam ediyor: “Ezilenlerin iktidarını hedefleyen devrimci zorun bu topraklardaki örgütleyicisi olan Partimiz, Vartinik’ten 12’lere, Rojava’ya yüzlerce şehidiyle mücadele bayrağını en yükseklerde tutmuş, her zaman Demokratik Halk Devrimi ve sosyalizm inancını en diri, en canlı şekilde korumuştur. Bedel ödeyerek ve ödeterek; umut, direnç, cesaret ve kararlılıkla baş eğmez bir tarih yazmıştır. Bu tarihimizin en emektar ve en mütevazi yaratıcıları olmuşlardır şehitlerimiz.”

 

“Zaferi tüm ölümsüzleşenlerimize armağan edeceğiz”

“En karanlık zamanlarda parıldayarak gidilecek yolu gösteren, her daim umut veren, kalpleri dirençle dolduran kutup yıldızımızdır ONLAR!” vurgusu yapılan açıklama “Şehitlerimizin ayak izlerine basarak yürüyoruz geleceğe ve onlara sözümüzdür ki; azimlerini, dirençlerini her daim kuşanarak zaferi tüm ölümsüzleşenlerimize armağan edeceğiz” andıyla sona eriyor.