TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI | “İtalyan yoldaşımız Tekoşer şehit düştü”

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı bir açıklama yaparak Baxoz’un DAİŞ’ten kurtarılması mücadelesinde enternasyonalist savaşçılardan Tekoşer (Lorenzo Orsetti)’nin şehit düştüğünü duyurdu. “Korku nedir tanımayan, çıkar nedir bilmeyen İtalyan halkının onurlu ve yiğit evladı devrim ve özgürlük ideallerimizde sonsuza dek yaşayacaktır” dedi. Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamayı haber değeri taşıdığı için olduğu gibi yayınlıyoruz:

İtalyan yoldaşımız Tekoşer şehit düştü!

Bugün Baxoz’un DAİŞ’ten kurtarılması mücadelesinde TİKKO karargahının korkusuz savaşçısı TEKOŞER yoldaş şehit düştü. Sabah saatlerinde DAİŞ çetelerine karşı girişilen saldırı hamlesinde İtalyan yoldaşımız TEKOŞER ölümsüzlüğe uğurlandı. Efrin direnişinden Der-Zor’un kurtarılmasına kadar sayısız hamle ve çatışmanın en ön saflarında korkusuzca yer alan enternasyonalist yoldaşımız TEKOŞER’in acısı büyüktür.

Rojava devriminin yiğit savaşçısı olan yoldaşımız savaş ve direnişin her daim öncüsü ve yürütücüsü oldu. TEKOŞER ismi mücadele ve savaşla anılır. Düşmanın olduğu her yer onun savaş ve direniş alanı oldu. Savaşmadığında aşırı huzursuz olan savaş cephesine gidince mutluluğun en güzel resmini çizen yoldaşımız enternasyonalin özgürlük rüzgarını İtalya’dan Rojava’ya taşıdı. O BARBARA ANNA KİSTLER komutan NUBAR OZANYAN yoldaşlarımız gibi enternasyonalizmin ve devrimin kahraman ismi oldu.

Korku nedir tanımayan, çıkar nedir bilmeyen İtalyan halkının onurlu ve yiğit evladı devrim ve özgürlük ideallerimizde sonsuza dek yaşayacaktır. Kurtuluş bayrağımızın en anlamlı kızıl renginde hep bizimle birlikte olacak saygı ve minnetle anılacaktır. Onun yoldaşlığını ve savaş kararlılığını yaşatma ve sürdürme sözünü veriyoruz.

TİKKO savaşçılarının yiğit yoldaşı, Enternasyonal proletaryanın kahraman evladı… Rojava devriminin korkusuz savaşçısı TEKOŞER yoldaş faşizme karşı amansız savaşımızda yaşayacak.

Tekoşer (Lorenzo Orsetti) Yoldaş Ölümsüzdür!

Halk Savaşçıları Ölümsüzdür!

Kahrolsun Emperyalizm-Feodalizm ve Her Türden Gericilik!

TKP/ML- TİKKO ROJAVA KOMUTANLIĞI

18 Mart 2019