Rojava Komutanlığı “Partimizin şen çocuklarından, şen analarına…”

H. Merkezi: Sonsuzluğa uğurlanan Serdar Can ve Güzel Şahin için bir açıklama yapan TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı “Nasıl ki yollar yürümeyi öğrettiyse, sonsuzluğa uğurladığımız her bir yoldaşımız da bizlere zaferimizin yolunu gösteriyor. Devrimin muzaffer yolunda partimizin şen çocukları ve şen analarıyla birlikte yürümeye, onlardan öğrenmeye Güzel Ana’mızın her fırsatta dile getirdiği, “Gençler dağlara, Parti iktidara” sloganını her anımızda yaşatacağımıza, onların özlemlerini gerçekleştireceğimize söz veriyoruz” dedi. Elimize e-posta yoluyla ulaşan haber şu şekilde:

 

Partimizin şen çocuklarından, şen analarına…

“Bir ülke senin gövden kadar masum olsaydı

Bir tek anne oğlunu devletten sormazdı…”

 

TİKKO’nun Amed kırsalındaki ilk gerilla birliklerinde yer almış, Amed zindanlarında Önder Kaypakkaya yoldaşın yılmaz takipçisi Serdar Can yoldaşımızı, ardından tüm ömrünü dünyanın tüm çocuklarına adamış, yiğit devrimci TKP/ML’ye tüm benliğiyle bağlı Güzel Ana’mızı, yoldaşımızı sonsuzluğa uğurladık.

 

14 Ağustos Nubar Ozanyan, 18 Eylül Serdar Can, 20 Eylül Güzel Ana…

Bir ayı az bir zaman geçmişken, yürekleri, beyinleriyle, tüm yaşamlarıyla mücadelenin farklı farklı yerlerinde ama aynı adanmışlıkla ve aynı inançla kendilerini adamış Nubar, Serdar ve Güzel Yoldaşlarımızı kaybetmenin üzüntüsü ve bir o kadar, aynı saflarda yer almanın onurunu ve gururunu taşıyoruz.

Serdar Can yoldaşımız ve Eylem Güzel’imiz tıpkı onlardan önce sonsuzluğa yürüyen Nubar Yoldaşımız gibi nerede efkarlı bir dağ varsa, orada oldular. Farklı faaliyet alanlarında ilklerin ve en önde olmanın sembolleri oldular. Yılmadan yorulmadan, tutkularında ve coşkularında zerre kadar azalma olmadan Kaypakkaya yoldaşın tereddütsüz savunucuları, partimiz TKP/ML’nin ideolojik önderliğinde inkar edilenlerin, faili meçhullerin ezilenlerin ötekileştirilenlerin öfkesi oldular.

Güzel Ana, tıpkı yoldaşı Nubar gibi, nerede bir zulüm varsa orada olmuş, kayıp yakını olmadığı halde, tüm faili belli, devletin katlettiği çocukları kendi evladı olarak görmüş, partimiz Genel Sekreteri Süleyman Cihan başta olmak üzere tüm katledilenlerin hesabını her gün sormuştur. O, aynı zamanda Kaypakkaya yoldaşın ardılları TİKKO gerillarına hem analık, hem yoldaşlık yapmıştır.

Nasıl ki yollar yürümeyi öğrettiyse, sonsuzluğa uğurladığımız her bir yoldaşımız da bizlere zaferimizin yolunu gösteriyor. Devrimin muzaffer yolunda partimizin şen çocukları ve şen analarıyla birlikte yürümeye, onlardan öğrenmeye Güzel Ana’mızın her fırsatta dile getirdiği, “Gençler dağlara, Parti iktidara” sloganını her anımızda yaşatacağımıza, onların özlemlerini gerçekleştireceğimize söz veriyoruz.

 

Parti ve Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Şan Olsun Partimizin Şen Çocuklarına!

Şan Olsun Partimizin Şen Analarına!

 

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı

21 Ağustos 2017