ROJAVA KOMUTANLIĞI | “Ne olursa olsun, son muhteşem olacak”

H. Merkezi: Êfrin’e dönük TC devletinin AKP-MHP-CHP’siyle “milli mutabakat” adı altında başlattıkları faşist saldırganlığa karşı bir açıklama da TKP/ML TİKKO’ya bağlı Rojava Komutanlığı’ndan geldi. Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamada Kobanê’ye dönük emperyalist devletlerin ve başta TC devleti olmak üzere bölge devletlerinin güdümündeki çetelerin saldırdığı dönemi hatırlatan Rojava Komutanlığı “Bizler de TKP/ML’ye bağlı TİKKO’nun Rojava gücü olarak TC’nin Êfrin’e yönelik saldırılarına karşı direnişte tıpkı Kobanê’de olduğu gibi aktif bir şekilde yer alacağız” dedi.

Rojava Devrimi’nin başlangıcından itibaren her türlü saldırganlığı gösteren faşist TC Devleti, Daişe verdiği destekle devrimi boğmaya çalışmıştır. Yine uzun süredir gözünü Afrin’e diken faşist TC, 20 Ocak itibariyle Êfrin’i uçaklarıyla bombalamaya başlamıştır.

Bu saldırılara karşı, başta Êfrin halkı olmak üzere gösterilecek direnişle, faşist AKP Hükümetinin ‘Zeytin Dalı’, AKP’nin ipinin çekileceği daracağına dönüşecektir. TC devletinin DAİŞ’e verdiği her türden desteği bulundukları her yerde yenilgiye uğratarak paramparça eden Rojava halkı, bu kez de başka isimlerde ortaya çıkan gerici faşist çetelerin saldırılarını püskürtecektir” şeklinde açıklama şu vurgularla sona eriyor:

 

Ne olursa olsun, son muhteşem olacak!”

Bizler de TKP/ML’ye bağlı TİKKO’nun Rojava gücü olarak TC’nin Êfrin’e yönelik saldırılarına karşı direnişte tıpkı Kobanê’de olduğu gibi aktif bir şekilde yer alacağız. Türkiye’de, Türkiye Kürdistanı’nda, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bulunan tüm ilerici, yurtsever, devrimci demokrat kesimlere, emekçilere, kadınlara, dostlarımıza ve yoldaşlarımıza, Êfrin halkının bu onurlu mücadelesinde aktif olarak yer almaya, TC’nin faşist gerici saldırılarını ve emperyalizmin kirli planlarını hep birlikte boşa çıkarmaya çağırıyoruz.

Kimsenin kuşkusu olmasın ki, tıpkı Sur direnişinin kahramanlarından Şehîd Çiyager’in de dediği gibi, faşizme karşı savaşımımızda ‘Ne olursa olsun, son muhteşem olacak’.

Kahrolsun faşist TC devleti!

Yaşasın ezilenlerin onurlu mücadelesi!”