ROJAVA KOMUTANLIĞI | “Macron’a karşı hepimiz sarı yeleklileriz!”

TKP/ML TİKKO’ya bağlı Rojava Komutanlığı, “TİKKO_Rojava” isimli sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde bir video yayınlayarak Fransa’da sürmekte olan Sarı Yelekliler eylemlerine destek olduğunu duyurdu.

“TKP/ML’nin (Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist) partizanları ve onun halk ordusunun üyeleri olarak, Rojava’dan Fransa’daki sarı yelekliler hareketini selamlıyoruz” diyen TİKKO savaşçıları,“Bu kitle hareketinin farklı sınıfsal karakterleri var. Aynı zamanda içerisinde gericiler de var. Bu farklı sınıfsal karakterlerden dolayı halkın sisteme ve onun hükümetine karşı olan öfkesini desteklemeyi reddeden ve kendilerini solcu ve devrimci olarak tanımlayanları eleştiriyoruz. Halkın tarafını güçlendirip devrimci bilinci geliştirerek  bu harekete katılmak, bütün Fransa’daki devrimcilerin görevidir” sözleriyle açıklamalarını sürdürdüler.

Açıklamada devamla şunlara değinildi:

Yabancı öğrenciler için artan kayıt ücretleri karşı mücadele içerisinde olan gençliği de selamlıyoruz. Bütün öğrencileri sarı yelekliler hareketi ile birleşmeye çağırıyoruz. Burjuva sınıfı ve onun hükümetinin saldırılarına karşı sadece birleşerek başarılı bir direniş örgütleyebiliriz. Çiftçi, zanaatkar, işçi, öğrenci fark etmeden  farklı sınıf çıkarlarına rağmen bugün Macron’un hükümetine karşı hepimiz sarı yeleklileriz!

Hükümet ve saldırılara karşı birlikte cephe olalım!

Yaşasın Fransız emperyalizmine karşı halkın ve onun gençliğinin direnişi!

Marksist Leninist ve devrimci tarafları güçlendirelim!”

TİKKO savaşçıları açıklamalarını “Yaşasın sarı yelekliler! Yaşasın Partimiz TKP/ML! Yaşasın Halk Ordusu TİKKO, gençlik örgütü TMLGB!” sloganları ile sonlandırdılar.