Rojava Komutanlığı: “İnsanlığın kurtuluşundan söz etmekle kalmayacağız. Biz bunu başaracağız!”

H. Merkezi: Rakka hamlesinde şehit düşen MLKP/KKÖ’den Ayşe Deniz Karacagil (Destan Temmuz) ve Birleşik Özgürlük Güçleri’nden İbrahim Tufan Eroğluer (Hasan Ali) için bir açıklama yapan TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı, “İki enternasyonalist savaşçı “insanlığın kurtuluşundan söz etmekle kalmayacağız, biz bunu başaracağız” bilinciyle dünya proletaryasına emekçilere ezilen ulus ve milliyetlere kadın kırımlarına, cinsiyetçi egemen haksız savaşlara karşı siperdeydiler” dedi. Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamanın tamamı şu şekilde:

 

“İnsanlığın kurtuluşundan söz etmekle kalmayacağız. Biz bunu başaracağız!”

“içimizde içimizde kalmasın

Yaşasın devrim,

Naçiz bedenimizde yaşasın

Dönecektir, dönecektir devrim

Size sevgi dolu bedenlerimiz

Devrimci kimliğimizle.’

 

Nice devrimci kadın ve erkeği Mayıs ayında ölümsüzlüğe uğurladık. Hepsi Mayıs’ı kızıla boyadılar. Tıpkı diğer şehitler gibi siper yoldaşlarımızdan Destan ve Hasan Ali Mayıs’ın son günlerinde tohum olup toprağa düştüler. Hepsi de aynı amaç uğruna yüreğimizde umut, beynimizde bilinç oldular.

Rakka’nın özgürleştirme hamlesinde yer alan Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçılarından MLKP/KKÖ’den Ayşe Deniz Karacagil (Destan Temmuz) yoldaş ve Birleşik Özgürlük Güçleri’nden İbrahim Tufan Eroğluer (Hasan Ali) yoldaşı 29 Mayıs günü Rakka önlerinde gerici barbar DAİŞ çeteleri ile yaşanan çatışmada ölümsüzler kervanına katıldılar. Şehit yoldaşları anıyor, mücadelelerini zaferle taçlandıracağımızın sözünü veriyoruz.

İki can, iki yürek, iki Türkiyeli devrimci Rojava topraklarında enternasyonalizm bayrağının taşıyıcıları olmuşlardır. Rakka’yı özgürleştirme hamlesinde gerici barbar DAİŞ’e karşı üstlendikleri devrimci dayanışma görevlerini en iyi ve cesaretle sergileyerek tıpkı kendilerinden öncekiler gibi kendilerinden sonrakilere, bizlere o yüce mirası bıraktılar.

Siper yoldaşımız Destan ‘Ben de kadınlara sunulan kalıpları parçalamak için meydanlara çıktım’ cins bilinciyle, erkek egemen zihniyete karşı mücadelede en aktif mevzilerde iradeleşerek düşmanın korkulu rüyası olmuştur. Aynı bilinçle Gezi barikatlarından Rojava siperlerine uzanan kadın özsavunmasında kadın dayanışmasının taşıyıcısı olmuştur. Gezi’nin kırmızı fularlı barikatçısı, Rojava’da çarpıştığın mevzilerde destan olup bilincimizde destanlaştın!

Siper yoldaşımız Hasan Ali komutanı Ulaş Bayraktaroğlu’ndan devraldığı bayrağın taşıyıcısıydı. “Başarmak zorundayız” sözünü şiar edinip devrimci bilinç ve sorumlulukla cesurca yerine getirdi. Devrimin fedakar ve yiğit emekçilerindendi.

İki enternasyonalist savaşçı “insanlığın kurtuluşundan söz etmekle kalmayacağız, biz bunu başaracağız” bilinciyle dünya proletaryasına emekçilere ezilen ulus ve milliyetlere kadın kırımlarına, cinsiyetçi egemen haksız savaşlara karşı siperdeydiler. Zorunlulukları fethetme ve zafere ulaşma yürüyüşündeydiler.

Siper yoldaşlarımız emperyalizm faşist gerici düşmanlara karşı savaşma ve özgür gelecek çığlığıydılar. Başarmak ve kazanmak için bu çığlığı duymak ve mutlaka kazanacağız sözünü yineliyoruz.

Devrim şehitleri ölümsüzdür!”