PKK Nubar Ozanyan’ı andı: “Görevimiz öncü komutanları mücadelenin başarısıyla ölümsüzleştirmektir”

Haber Merkezi | PKK Yürütme Komitesi yaptığı açıklama ile TKP/ML üyesi, TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan’ı (Orhan) andı. Elimize e-posta yoluyla ulaşan ve “Biz tüm devrim şehitleri karşısında duyduğumuz sorumluluğu, Orhan yoldaş gibi seçkin, enternasyonal kişiliklerin şahadetine karşı da derin bir şekilde duyuyor, bunu halkların mücadelesini ortaklaştırmada, dayanışma ve birliği geliştirmede temel bir harç yapmayı devrimci-yurtsever-enternasyonal bir görev olarak görüyoruz” denilen açıklama şu şekilde devam ediyor:

“Devrim yolunda büyük emek sarf etmiş, enternasyonal devrimci militan ve komutan Orhan Bakırcıyan (Nubar Ozanyan) yoldaşın şehadetini büyük bir üzüntüyle duymuş bulunuyoruz. Acınızı paylaşıyor, anısının halklarımızın özgürlük mücadelesinde yaşatılacağına inanıyoruz.”

 

“Öncü komutanların ruhlarını mücadelenin başarısıyla ölümsüzleştirelim”

Medya Savunma Alanları’na TKP/ML TİKKO adına gelen ilk iki savaşçıdan birinin Nubar olduğunu ve onları tanıdıklarını belirten PKK Yürütme Komitesi, “Bu yoldaşların duruşlarından, yüzlerinden, samimi sözlerinden İbrahim Kaypakkayalardan bu yana süre gelen TKP/ML TİKKO geleneğinin tarihini, savaşçılığını ve emeğini okumuş olduk. TİKKO militanlarının yılmayan, mücadeleden vazgeçmeyen, büyük umutla geleceğe bakan bütün olumlu meziyetlerini Orhan yoldaşın şahsında görmek ve izlemek mümkündü. Böylesi koşullarda tanıştığımız Orhan yoldaşın derin tecrübeye dayalı olgunluğundan, metanetinden ve kararlı duruşundan herkes etkilenmiştir. Emekle yoğrulmuş, devrimci mücadelenin bir yaratımı olan bu tür yoldaşların kaybedilmesi gerçekten acı olmaktadır. Ama bizim görevimiz bu tür temiz, sade, güzel insanları, öncü komutanları mücadele ile yaşatmak, onların ruhlarını mücadelenin başarısıyla ölümsüzleştirmektir” dedi.

 

“Şehit Orhanların davası kazanacak”

Açıklama şu şekilde devam sonlandı: “Biz tüm devrim şehitleri karşısında duyduğumuz sorumluluğu, Orhan yoldaş gibi seçkin, enternasyonal kişiliklerin şahadetine karşı da derin bir şekilde duyuyor, bunu halkların mücadelesini ortaklaştırmada, dayanışma ve birliği geliştirmede temel bir harç yapmayı devrimci-yurtsever-enternasyonal bir görev olarak görüyoruz. Yaşamı fedakarlıklarla dolu yiğit komutan Orhan Bakırcıyanların anıları her zaman yolumuza ışık tutacak, onun tüm devrimcileri birleştirme, dayanışmayı geliştirme temelinde faşist AKP-MHP sistemine karşı devrimi yükseltme mesajı bizim için her zaman temel bir amaç olacaktır.

Bu temelde yükselecek mücadele ile Şehit Orhanların davası kazanacak, faşist-sömürgeci sistem yıkılacak, sosyalizm davası yükselecektir. Bu inançla sizleri tüm devrimci coşkumuzla selamlıyor, kahraman şehitlerimizin yolunda sizlere üstün başarılar diliyoruz.”