PARTİZAN: GAZZE’DE SOYKIRIM YAPAN İSRAİL’LE TİCARETİ KES!

GAZZE’DE SOYKIRIM YAPAN İSRAİL’LE TİCARETİ KES!

AKP-MHP iktidarı ve sözcüleri, 7 Ekim’in ardından Siyonist İsrail devletinin soykırım saldırılarına karşı İsrail ve Netanyahu’yu en yüksek perdeden hedef alan açıklamalar yapmaktan geri durmadı. Ancak kısa bir süre içinde ortaya çıktı ki, tüm bu bağırmaların amacı, İsrail’le devam ettirilen ticaretin gizlenmesiymiş! Gazze’de soykırım yapan İsrail askerlerinin giydiği içliklerden enerji, kablo, çimento, inşaat, demir-çelik, radar cihazları, çelik dikenli tel, silah parçaları, hava taşıtlarını fırlatma aksamları, bor madeni, kimyasal maddeler gibi ürünleri ihraç eden Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı 13. ülke İsrail!

FİLİSTİNLİLERE DUA, İSRAİL’LE TİCARET

İkiyüzlü AKP-MHP iktidarı Filistin için sahte gözyaşlarıyla dualar ederken, Siyonist İsrail devletine ihracat yapan Evyap Holding, İÇDAŞ, Pamukkale Kablo, Eren Holding, Tosyalı Holding, Zorlu Holding, AkçanSA, MNG Air, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanı olduğu Türkiye Varlık Fonu bünyesinde yer alan Eti Maden, ayrıca ihracatın yapıldığı gemi filolarının sahipleri vb. bu iktidara yakın olan şirketler ya da doğrudan kendi çocukları, akrabaları…

YALAN SÖYLÜYORLAR!

İsrail’le yapılan ticaret kamuoyunda yankı bulunca, binbir türlü yalanın ardına gizlenmeye çalıştılar. İhracatın gerçekte Filistin’e yapıldığını söylemekten tutalım, askeri malzemelerin av malzemeleri olduğunu iddia etmeye kadar devlet, kendi açık kaynaklarına rağmen her türlü yalanı söyledi. Ancak mızrak çuvala sığmıyor. 7 Ekim’den bu yana ticaret tüm hızıyla devam ediyor. Boyunlarına taktıkları Filistin atkıları, miting alanlarına taşıdıkları kalabalıklar, hiçbir şey yalanlarını gizleyemiyor!

BOŞ KONUŞMA! İSRAİL’LE TİCARETİ KES!

İsrail, tüm dünyanın gözleri önünde çoğunluğu çocuk ve kadınlar olmak üzere 30 binden fazla Filistinliyi katlederken, İsrail’le devasa hacimdeki ticaret de dahil hiçbir ilişkisini kesmeyen, katliamı durdurmak için somut hiçbir adım atmayan, ülkedeki ekonomik ve siyasi krizin üzerini kapatmak için miting meydanlarında Gazze’yi malzeme olarak kullanan Türk devleti ve temsilcileri ikiyüzlüdür, yalancıdır! İsrail devletinin fiili olarak suç ortaklarıdır! Filistin direnişini dost maskesiyle Dolar karşılığında satmaktır!

Kürt, Türk, çeşitli milliyetlerden ülkemiz halkı, Filistin halkının gerçek dostlarıdır!

Yaşasın Filistin direnişi!

PARTİZAN