Ovacık’ta altı gerilla şehit düştü

5-6 Ağustos tarihlerinde Dersim-Ovacık’ın Şahverdi köyü kırsalında TİKKO gerillaları ile faşist TC askeri arasında çıkan çatışmada altı gerilla şehit düştü. Gerillalardan ikisinin İlker Tezer (Yusuf) ve Cumhur Sinan Oktulmuş (Deniz) olduğu belirlenirken gerilla cenazeleri Malatya Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Tunceli Valiliği yaptığı bir açıklama ile Dersim Ovacık kırsalında 5-6 Ağustos tarihlerinde gerilla ile faşist TC güçleri arasında çıkan çatışmada altı TİKKO gerillasının şehit düştüğünü iddia etti. Valilik yaptığı açıklamada şehit düşen gerillalar arasında İlker Tezer (Yusuf) olduğunu iddia etmiş, sosyal medyada İlker Tezer’e ait olduğu iddia edilen fotoğraflar paylaşılmıştı. Son olarak burjuva medyada çıkan haberlerde şehit düşen gerillalardan birinin de Cumhur Sinan Oktulmuş (Deniz) olduğu iddia edildi.

Yeni Demokrasi’de çıkan habere göre yerel kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda çatışmanın gece saatlerinde Şahverdi köyü kırsalında sabaha kadar sürdüğü belirtildi. Ölümsüzleşen gerillalardan 6’sının da erkek olduğu ve cenazelerin Malatya Adli Tıp Kurumu’na götürüldüğü öğrenildi.