Komsomol: “Nubar’ın düşleri yol göstericimiz, mücadelesi azmimiz olacaktır!”

Haber Merkezi | 14 Ağustos günü Rojava’da DAİŞ’e karşı savaşırken şehit düşen TKP/ML üyesi TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan için bir açıklama yayınlayan Türkiye Marksist Leninist Gençlik Birliği Merkez Komitesi (TMLGB MK) “Partimiz TKP/ML’nin 45 yıllık tarihine örnek bir halka olarak katılan Orhan yoldaş, partimizin Komsomol gücü GB’nin mücadele azmi olacak, devraldığımız bayrağını onurla ve gururla dalgalandıracağız” dedi. elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamayı paylaşıyoruz:

 

Nubar Ozanyan’ın düşleri yol göstericimiz, mücadelesi azmimiz olacaktır!

14 Ağustos günü partimiz TKP/ML’nin değerli üyesi, ordumuz TİKKO’nun fedakar komutanı Nubar Ozanyan (Orhan Bakırcıyan) yoldaş, partimizin büyük emekler harcayarak konumlandığı Rojava’da ezilenlerin özgürlük ve kurtuluş umudunu büyüterek şehitler kervanına katılmıştır. Partimizin büyük bir kaybı olan Orhan yoldaş, Ermeni kimliği ile gittiği Rojava’da Kürt, Arap, Türkmen, Ezidi ve diğer ezilen ulus ve inançların yükselttiği özgürlük ve kurtuluş bayrağının taşıyıcısı olmuş, Aliboğazı’nda destanlaşarak ölümsüzleşen 12’lerin düşlerini devralarak Rojava’da savaş mevzilerinde yaşatmıştır.

 

Rojava Devrimi’ni sonuna kadar savunacağız!

Rojava devrimi, emperyalistlerin ve bölgede bulunan uşaklarının türlü saldırı ve işgal girişimlerine rağmen gelişip güçlenmektedir. Faşist TC devleti, Cerablus ve El-Bab bölgesini işgal etmesine rağmen, özgürleştirilen bölgelere de işgal tehditlerinde bulunmaktadır. Tüm bu tehditlere rağmen bölge halkları tarafından faşist TC devleti bölgede işgalci olarak görülüp istenmemekte ve Rojava devrimi sahiplenilmektedir.

Rojava devrimi ile eşdeğer olarak büyüyen korkusunu gizleyemeyen faşist TC devleti, Türkiye Kürdistanı’na saldırarak bölge halklarına adeta soykırımı dayatmıştır. Gerek ülke içerisinde gerekse de Rojava’daki gelişmeler TC’nin aleyhine olup iktidarını sarsan ve sonunda da yıkacak olan birer nüve taşı görevini görmektedir.

Rojava’daki gelişmeler bu anlamda partimiz açısından önemli ve değerlidir. Gerek askeri ve gerekse de politik olarak konumlandığımız Rojava devrimi üzerine salt sayfalarca değerlendirme yapmak yerine bizzat devrimi büyütmek ve geliştirmek bizler açısından önceliklidir.

 

Ermeni yetimhanelerinden Rojava’ya bir devrim serüveni

Bu düşünceyi hayatının önceliği haline getiren Nubar yoldaş da partimiz tarafından Rojava’ya gönderilen ilk savaşçılardandı. Yaşamı boyunca ezilenlerin daima fedai savaşçısı olan ve bu uğurda görevini yürüten Orhan yoldaş, Filistin, Hayastan, Irak Kürdistanı ve Rojava’da partimiz TKP/ML’nin enternasyonal bir savaşçısı olarak savaş mevzilerinde yerini almıştır. Küçük yaşta annesini kaybettikten sonra Ermeni yetimhanelerinde büyüyen ve oldukça yoksul bir yaşamın içerisinden gelen Orhan yoldaş, sınıfsal olarak bulunduğu konumun özelliklerini yaşamının da sarsılmaz bir karakteri haline getirmiştir. Orhan yoldaşta bulunan paylaşımcı, mütevazi, çalışkan ve davaya adanmışlık özellikleri de işte bu sınıfsal duruşunun ortaya çıkardıklarıdır.

Partimizin özellikle 2 yılı bulan sorunları karşısında büyük bir fedakarlık örneği gösteren Orhan yoldaş, sorunların çözümü noktasında da çeşitli görevler üstlenmiştir. Özellikle partimiz içerisinde boy veren bürokrat, dogmatik ve savaş kaçkınlığına “komutan, cephede komutandır” şiarı ile karşılık vermiş, komünist karakterine paralel olarak çeşitli savaş cephelerinde yerini almıştır.

Savaşın gelişip güçlendirilmesinin bizzat savaş cephelerinde gösterilen pratik ile mümkün olabileceğini gösteren Orhan yoldaş ve 12 kızıl karanfilimiz bu anlamda Komsomolcular için örnek alınacak ve hep hatırlanacaktır.

Partimiz TKP/ML’nin 45 yıllık tarihine örnek bir halka olarak katılan Orhan yoldaş, partimizin Komsomol gücü GB’nin mücadele azmi olacak, devraldığımız bayrağını onurla ve gururla dalgalandıracağız.

 

Nubar Ozanyan ölümsüzdür!

12’lerden Nubar’a, şan olsun TKP/ML’ye!

Yaşasın Rojava devrimimiz!

Yaşasın Halk Savaşı!

Savaş, öğren, ilerle, gücümüz TMLGB!

Yaşasın partimiz TKP/ML, halk ordusu TİKKO, gençlik örgütümüz TMLGB!