İsviçre’de anmaya çağrı: “Yaşamın kendisi olmak için direnenler onurumuzdur”

İsviçre: Her yıl Ocak ayında örgütlenen Devrim ve Komünizm Şehitleri Anma Etkinliği, Bu yıl İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacaktır.

22 Ocak saat 13.00’te başlayacak anma etkinliği “Yaşam için direnişin olduğu yerde, yaşamın kendisi olmak için direnenler onurumuzdur. Gün karanlıkları parçalama, özgürlük ateşini yayma günüdür” şiarı ile gerçekleştirilecektir.

 

Konu ile açıklama yapan İsviçre Partizan şunları söyledi:

“İnsanlık tarihinin soylu ve ihtişamlı mücadelesinde yitirdiklerimiz için yapacağımız anmaya tüm devrimci, demokrat, yurtsever kamuoyuna çağrımızdır.

Bugün dünden daha fazla mücadeleye sarılmak bu uğurda umuda harç olanlara olan tarihsel görevimizdir. Faşizmin her zamankinden daha fazla zayıf olanı yok etme ideolojisi hiç şüphe yok ki direnen halklar nezdinde bir karşılığı yoktur. Türkiye ve Türkiye Kürdistanı’ndaki, Rojava’daki, Kobane’deki direniş bunun en büyük cevabıdır. Onları anmak ve direnişlerine sahip çıkmak faşizme karşı ortak ve birleşik mücadelede vazgeçilmez bir seçenek olarak karşımızdadır.

Selam olsun dünyanın her neresinde olursa olsun yaşamını iyiden ve güzelden yana ne varsa ona adayanların mücadelesine!”