İstanbul’da “Kriz ve şiddet sarmalında birleşik mücadelenin olanakları, ne yapmalı?” forumu düzenleniyor

PartizanSosyalist Meclisler Federasyonu ve Yeni Dünya İçin Çağrı bir açıklama yaparak ortak bir forum düzenleyeceklerini duyurdular. 28 Ekim Pazar günü, Okmeydanı’nda bulunan Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi‘nde saat 13.00’te düzenlenecek olan foruma KHK mağduru direnişçi işçilerden Kenan GüngördüSinan Yerdelen3. Havalimanı işçileriFlormar işçileriCargill işçilerinin yanı sıra Halkların Demokratik Partisi ve Alınteri’nin de konuşmacı olarak katılacağı belirtiliyor.

“Saldırılara birlikte nasıl karşı koyabiliriz?”

Kurumlar adına yapılan açıklamada “Forum ile amaçladığımız; derinleşen kriz ve faşizmin dizginsiz bir biçimde uygulandığı koşullarda, birlikte ne yapabiliriz? Saldırılara birlikte nasıl karşı koyabiliriz?  İşçilerin, emekçilerin, ezilenlerin birleşik ortak mücadelesini nasıl örebiliriz? Forumda  bu sorulara yanıt arayacağız. Bu sorulara verilecek yanıtlar temelinde tartışma yürüteceğiz” denildi.

“Krizin etkilerinin arttığı, faşizmin azgınca saldırdığı bir dönemden geçiyoruz” denilen açıklamada foruma katılım çağrısı yapıldı:

“Zaman yalnız durma zamanı değil! Zaman bir araya gelmenin, ortak iş yapmanın, birlikte mücadeleyi örmenin zamanıdır. Derinleşen krize, faşizme karşı; birlikte neler yapabileceğimiz konusunda, söyleyecek sözü olanları, katkı sunmak isteyen herkesi foruma davet ediyoruz.”