Enternasyonal Özgürlük Taburu, Rojava’da Aliboğazı şehitlerini andı

H. Merkezi: Aralarında TKP/ML TİKKO savaşçılarının da olduğu Enternasyonal Özgürlük Taburu, yaptıkları askeri bir törenle Aliboğazı’nda şehit düşen 8 TİKKO gerillasını anarak, çeşitli dillerde “Yoldaşlarımızın ölümlerini zaferle süsleyene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Enternasyonal Özgürlük Taburu düzenlediği askeri bir törenle 23-29 Kasım tarihlerinde TC devletinin Dersim-Aliboğazı Vadisi’ne düzenlediği operasyonda vadiyi savunurken şehit düşen 8 TİKKO gerillasını andı. Tabur adına yapılan açıklamada faşist TC devletinin tarihsel çöküşünü yaşadığına, bölgede ve Türkiye’de saldırılarını daha da artırdığına ve DAİŞ’le yapılan savaşın Türk ordusu eliyle yaygınlaştırıldığına vurgu yapıldı.

 

“Onlara sözümüz kavgada ve zaferde ısrar olacaktır”

TC devletinin topyekun saldırıları Anadolu ve Kürdistan devrimlerine komünist ruh vermiş, Dersim topraklarında aralıksız devam etmektedir. Dersim’de emhal olmuş TİKKO gerillaları saldırılar karşısında onurlu bir direniş göstererek bedel vermiş, devrim bayrağını Dersim dağlarının derinliklerinde bir kez daha dalgalandırmıştır” denilen açıklama “Onlar artık şehitlerimiz, öncülerimizdir. Onlara sözümüz kavgada ve zaferde ısrar olacaktır” sözleriyle sona erdi.

 

“Ölümlerini zaferle süsleyene kadar…”

Şehîd namirin”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür” sloganları atan savaşçılar, daha sonra şehitler için “Yoldaş seni anacağız” ezgisini söylediler. Yunanca, Fransızca, Kürtçe, Türkçe gibi dillerde konuşmalar yaparak gerillaları anan savaşçılar “Yoldaşlarımızın ölümlerini zaferle süsleyene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Özgür Rojava topraklarından tüm devrim ve komünizm şehitlerini selamlıyoruz” dediler.

 

Video için tıklayınız