“Dün faşizm zindanlarında nasıl kazandıysa bugün de sözde demokrat Yunanistan cezaevinde öyle kazanacak!”

Türkiyeli devrimci Turgut Kaya ile görüşme yaparak izlenimlerini yazan Partizan okuru “3 saatlik görüşmemiz esnasında eriyen bedendeki direnen irade dün faşizm zindanlarında nasıl kazandıysa bugün sözde demokrat Yunanistan devletinin cezaevlerinde de öyle kazanacaktır” dedi. Yazının tamamı şu şekilde:

“Bugün (29 Haziran) Turgut Kaya yoldaşla kısa da olsa görüşme imkanım oldu. ‘Yoldaşlara selam, mücadeleye devam’ derken mutlak kazanılacak bir direnişin inancı vardı gözlerinde. 3 saatlik görüşmemiz esnasında eriyen bedendeki direnen irade dün faşizm zindanlarında nasıl kazandıysa bugün sözde demokrat Yunanistan devletinin cezaevlerinde de öyle kazanacaktır!

Beni en çok etkileyen yönlerden birisi avukatlardan hapishane hastanesine, doktorundan 17 Kasım örgütünden olan ve hakları için bir dönem Turgut yoldaş gibi açlık grevi yapan Dimitris Koufodinas kadar temas ettiği insanlar üzerinde bıraktığı etkiydi.

Yaptığımız sohbetlerde her nerede olursa olsun ya da hangi koşulda olursa olsun bir devrimcinin mücadeleye dört elle sarılmasının canlı örneğine şahit oldum. Birçoğumuzun umutsuzluğa kapılabileceği koşullarda Turgut yoldaş umutsuzlukların umudu gibiydi.

30 gündür aç kalan bu beden geçmişte TC faşizmine bugün ise Yunan devletine karşı taviz vermeden mücadeleyi sahiplenmektedir. Bu bizim yani Partizan’ın geleneğidir.

Son olarak söylemek istediğim şu ki: tüm dostlar ve yoldaşlar bugün Yunanistan’da kazanılacak direniş bizim için çok önemlidir. Buradan çağrım şudur: Durum kritiktir ama umut vericidir. Mücadeleyi yükseltelim, Turgut Kaya’ya özgürlük şiarıyla tüm alanlarımızı bu yönde seferber edelim!

Turgut Kaya’ya özgürlük!

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

Direne direne kazanacağız!

#FreeTurgutKaya

#FreedomForTurgutKaya

#FreeAllPoliticalPrisoner