Rojava Komutanlığı “Onlar bombalarını faşizmin beyninde patlattılar”

Haber Merkezi | Nurhak’ta şehit düşen MLKP komutanlarından Hüseyin Akçiçek ve PKK gerillası Oğuz Aksu için bir açıklama yapan TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı, “Hüseyin Akçiçek ve Oğuz Aksu yoldaşlar, faşizmin her gün kendisini gösterdiği topraklarda, devrimci mücadelenin ve feda geleneğinin en güzel en yalın halini yaşattılar” dedi. Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklama şu şekilde:

 

Onlar bombalarını faşizmin beyninde patlattılar

MLKP/FESK Kürdistan Kır Birliklerinin komutanlarından Hüseyin Akçiçek ve PKK gerillası Oğuz Aksu yoldaşlar, Nurhak’ta faşist TC askerleriyle girdikleri çatışmada ölümsüzleştiler. Onlar düşmanla son mermilerine kadar çatışarak,son bombalarını da faşizmin beyninde patlatarak şehit düştüler.

Hüseyin Akçiçek yoldaş, Vartinik’te özgürlük ateşini tutuşturan Önder Kaypakkaya yoldaşın, Nurhak’ta şehit düşen Sinan Cemgil’in, Mahir’lerin, Deniz’lerin Mazlum’ların yürüttüğü kurtuluş mücadelesinin sürdürücüsü olmuş, kendisini tıpkı Onlar gibi ezilen halkların özgürlüğü için feda etmiştir.

Hüseyin Akçiçek ve Oğuz Aksu yoldaşlar, faşizmin her gün kendisini gösterdiği topraklarda, devrimci mücadelenin ve feda geleneğinin en güzel en yalın halini yaşattılar.

Hüseyin ve Oğuz yoldaşların şahsında tüm devrim şehitlerini anıyor, Onların uğruna can verdikleri özgürlük ideallerini gerçekleştireceğimizin sözünü veriyoruz.